Ostatnia, najbardziej emocjonująca odsłona długiego spotkania rozpoczęła się po myśli siatkarek z Legionowa, które korzystając z dobrej dyspozycji środkowej Aleksandry Gryki odskoczyły na 4:2. Zmiana stron nastąpiła jednak przy nikłej zaliczce 8:7 gospodyń, gdy w ataku punktowała Aleksandra Kazała. To bielszczanki znalazły się wkrótce bardzo blisko wygranej, gdy Martyna Świrad zablokowała Olivię Różański i dała swojemu zespołowi prowadzenie 14:12. W kluczowych momentach podopieczne Bartłomieja Piekarczyka zimnej krwi jednak nie zachowały. W ofensywie zacięła się Kazała i w oka mgnieniu to legionowianki doprowadziły do piłki meczowej na swą korzyść. Wykorzystać im udało się dopiero... szóstą po nieudanym zbiciu Weroniki Szlagowskiej na 21:19 dla faworytek potyczki. Tak to końca dobiegła seria 5 kolejnych zwycięstw BKS Bostik w Tauron Lidze.

A co działo się na parkiecie hali pod Dębowcem wcześniej? Miejscowe mecz otwarły w wymarzony sposób wygraną 25:22. W dużej mierze to zasługa ważnych bloków - Szlagowskiej na 13:9, Dominiki Pierzchały na 18:14 czy Świrad na 21:16.
 Nierówną grę oba zespoły zademonstrowały w kolejnych partiach. Bielszczanki zostały rozbite w odsłonie drugiej, w której nie miały sposobu na zastopowanie Różański. Po zmianie stron role się odwróciły, a od stanu 10:9 zawodniczki BKS Bostik złapały odpowiedni rytm, korzystając także na licznych pomyłkach swoich przeciwniczek. Wśród gospodyń na uwagę zasługują udane akcje Kazały, Szlagowskiej i wreszcie na finiszu Pierzchały.

To natomiast, że doszło ostatecznie do tie-breaka jest w dużej mierze "zasługą" bielszczanek. Od remisu 17:17 w ataku myliły się Kazała i Pierzchała, zagrywkę w rywalizacji "na styku" zepsuła Gabriela Orvosova, a kolejny techniczny błąd Kazały zaprzepaścił szanse, aby pokonać zdeterminowaną ekipę IŁ Capital Legionovii.

BKS Bostik Bielsko-Biała - IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:3 (25:22, 15:25, 25:17, 21:25, 19:21)

BKS Bostik:
Świrad, Kazała, Szlagowska, Polak, Orvosova, Pierzchała, Mazur (libero) oraz Drabek (libero), Borowczak, Chmielewska, Łyszkiewicz
Trener: Piekarczyk