Po zeszłotygodniowej porażce z Maksymilianem Cisiec, Świt Cięcina do Skoczowa jechał z nastawieniem na zdobycz punktową. Miejscowy Beskid jednak już w pierwszej połowie odprawił rywali "z kwitkiem"

Beskid Skoczow

Spotkanie z przytupem rozpoczęli gospodarze. Krzysztof Surawski już w 5. minucie pokonał Rafała Pawlusa, który do utraty gola nieznacznie się przyczynił. Były golkiper Soły Rajcza przed przerwą skapitulował jeszcze dwukrotnie. Wpierw drugiego gola zdobył Surawski, a w 33. minucie trafił Marcin Jaworzyn. Po zmianie stron w dalszym ciągu przeważał Beskid, który na kolejną bramkę nie musiał czekać długo. Po 10. minutach gry z gola cieszył się Łukasz Zaremski. Świt zdołał szybko odpowiedzieć. Ireneusza Trojanowskiego pokonał Mateusz Sroka po rzucie wolnym Kamila Kozieła. Podbudowana ekipa z Żywiecczyzny poszła za ciosem. Na 4:2 głową trafił Przemysław Jurasz. Dogonić rywala podopiecznym Dariusza Kozieła udać się jednak nie udało pomimo tego, iż w doliczonym czasie gry Jurasz zdobył drugiego gola. Jego trafienia podzielił Dawid Kruszka, który wykorzystał świetną asystę kolegi. Wcześniej sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sroka.

- Przegrywając czwarte spotkanie z rzędu nie ukrywam, że znaleźliśmy się w dołku. Przed nami sporo pracy, aby się z niego wykaraskać. Mam nadzieję, że uda nam się zapunktować już z tydzień. Beskid w tym spotkaniu wygrał zasłużenie, zagrał od nas lepiej, zwłaszcza w pierwszej połowie. Cieszy jednak, że w drugiej połowie chłopaki  podjęli walkę - powiedział po meczu trener Świtu, Kozieł,

Beskid Skoczów - Świt Cięcina 5:3 (3:0) 1:0 Surawski (5') 2:0 Surawski (22') 3:0 Jaworzyn (33') 4:0 Zaremski (55') 4:1 Sroka (60') 4:2 Jurasz (72') 5:2 Kruszka (90') 5:3 Jurasz (91')

Beskid: Trojanowski - Zaremski, Wojciechowski, D. Ihas (65' S. Juroszek), D. Juroszek, Surawski (65' Łapiński), A. Ihas (71' Kruszka), Jaworzyn, Janik, Cholewa, Smagło (81' Wojaczek) Trener: Michalik

Świt: Pawlus - Kozieł, Jurasz, Szumlas (60' Kukioła), Zyzak, Gazurek, Juraszek (70' Noga), Gołuch, K. Kozieł, Sroka, Kosiec (60' Pyjas) Trener: D. Kozieł