Zaskoczą w "okręgówce" 

Sokół od kilku sezonów budował swoją pozycję w bielskiej A-klasie, wspinając się stopniowo w ligowej hierarchii. W końcu jednak zaowocowało to sukcesem. Drużyna z Hecznarowic w miniony weekend pokonała Pionier 3:1 i dzięki temu zapewniła sobie awans do "okręgówki". Mimo iż w oczach wielu zespół ten nie spotykał się z uznaniem, to drużyna Bogdana Swarzyńskiego odpowiedziało na głosy krytyki w sposób najlepszy z możliwych i to jest warte docenienia. - Sokół to mocny zespół. Drużyna ta przypieczętowała awans w trudnym, derbowym meczu z Pionierem, więc smak awansu jest pewnie jeszcze lepszy. Na pewno hecznarowiczanie są w stanie powalczyć w "okręgówce". Trener Swarzyński robi tam bardzo dobrą robotę od dłuższego czasu, są przygotowani na ten sukces i sądzę, że mogą powtórzyć wyczyn Soły Kobiernice, która również po awansie była skazywana na pożarcie w wyższej klasie rozgrywkowej, a rzeczywistość okazała się być zgoła inna - ocenia Michał Kołek, prezes Żaru. 

 

Specjaliści od odwracania losów meczu 

Ekipa z Międzybrodzia Bialskiego notuje dobrą rundę i świadczy o tym ostatni mecz. Żar na terenie niewygodnej Zapory Wapienica zdołał zremisować 3:3, choć do przerwy przegrywał 0:3... - Źle weszliśmy w to spotkanie. Do przerwy przegrywaliśmy 0:3 i mało kto wierzył, że uda się wywieźć z Wapienicy jakiś punkt. Brawo dla chłopaków, że walczyli do końca. To nie pierwszy raz, gdy tak się dzieje, bo podobna sytuacja miała miejsce w meczu z "trójką" Podbeskidzia. Mamy więc doświadczenie w ratowaniu wyniku - zauważa Kołek.

 

Z jedną niespodzianką

W pozostałych meczach rezerwy GLKS-u wygrały z Orłem 2:0 po bramkach w samej końcówce spotkania. "Dwójka" Czańca bezbramkowo zremisowała z Zaporą a "Trójka" Podbeskidzia nie pozostawiła złudzeń LKS-owi Ligota, zwyciężając 5:0. KS Bystra rozbiła natomiast 9:1 outsidera tej ligi, Iskrę Rybarzowice 9:1. Do niespodzianki doszło natomiast w Grodźcu. Miejscowy Zamek przegrał z niżej notowanym Przełomem 0:3. - Ta kolejka obyła się bez niespodzianek, za wyjątkiem wyniku Zamka. Ekipa z Grodźca jest drużyną ułożoną i przez długi czas liczyła się o awans. Nie spodziewałem się, że przegrają z Przełomem i to tak dość wysoko - przyznaje prezes klubu z Międzybrodzia. 

 

Wyniki 25. kolejki:

Orzeł Kozy - GLKS SferaNet II Wilkowice 0:2 (0:0)

Zamek Grodziec - Przełom Kaniów 0:3 (0:1)

Zapora Wapienica - Żar Międzybrodzie Bialskie 3:3 (3:0)

LKS II Czaniec - Zapora Porąbka 0:0

Podbeskidzie III Bielsko-Biała - LKS Ligota 5:0 (2:0)

Sokół Hecznarowice - Pionier Pisarzowice 3:1 (1:0)

KS Bystra - Iskra Rybarzowice 9:1 (3:0)

 

TABELA/TERMINARZ