Czuba punktów nie traci 


Po majówkowej rywalizacji na szczycie żywieckiej A-klasy są Muńcuł Ujsoły i Smrek Ślemień. Obie drużyny mają na swoich kontach po 41 punktów, ale beniaminek ze Ślemienia rozegrał jedno spotkanie mniej. W minionej kolejce Muńcuł rozbił Maksymiliana Cisiec 8:2, choć... - W drużynie panują dobra atmosfera i bojowe nastroje przed starciem z Muńcułem Ujsoły. Nasz rywal jest faworytem tego spotkania, ale my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zaprezentować się z jak najlepszej strony i sprawić niespodziankę. Może to być spotkanie do pierwszej bramki - kto ją strzeli, ten wygra - zapowiadał mecz Mateusz Motyka, szkoleniowiec Maksymiliana. 

 

Smrek po okazałym zwycięstwie nad II drużyną Koszarawy Żywiec pokonał we wtorek Magórkę Czernichów. Ekipa Zbigniewa Skórzaka broniła się dzielnie, ale dała się dwukrotnie zaskoczyć. Wynik spotkania otworzył w 20. minucie Tomasz Janik, natomiast po zmianie stron końcowy rezultat ustalił Szymon Stawowczyk, który właściwie spożytkował rzut karny. Tym samym zespół Piotra Jaroszka podtrzymał swoją serię zwycięstw. 

 

Jeleśnianka zastopowana 


Bardzo dobrze w rundzie wiosennej spisuje się Jeleśnianka. Drużyna Dariusza Kozieła co prawda na inaugurację przegrała z Beskidem Gilowice 0:3, lecz później 3 mecze z rzędu wygrała. Ich łupem padła Koszarawa II Żywiec (2:1), Magórka Czernichów (2:1) oraz LKS Juszczyna (7:1). Te zwycięstwa pozwoliły Jeleśniance awansować na 11. miejsce w tabeli i przybliżyć się do utrzymanie w A-klasie. We wtorek zespół z Jeleśni został jednak zastopowany przez rywala z Lipowej. - Jestem pod wrażeniem Jeleśnianki. Mieliśmy sporo szczęścia, że wygraliśmy 3:1, bo przeciwnik miał m.in. rzut karny. To solidna i szybko grająca drużyna - ocenił Tomasz Duleba, trener Skrzycznego Lipowa. 

 

Wyniki 21. kolejki: 


LKS Jezioro Żywieckie Zarzecze - LKS Juszczyna 2:0
Jeleśnianka Jelesnia - Skrzyczne Lipowa 1:3
Smrek Ślemień - Magórka Czernichów 2:0
GKS II Radziechowy-Wieprz - LKS Sopotnia 3:0 
Orzeł II Łękawica - Koszarawa Babia Góra 5:1
Muńcuł Ujsoły - Maksymilian Cisiec 8:2
Magura Bystra - Koszarawa II Żywiec 4:2

 

 

- Obie drużyny są ciekawe i - wydaje mi się - na podobnym poziomie sportowym. Zapowiada się wyrównany mecz, ale Maksymilian Cisiec może wykorzystać atut własnego boiska.

 

Nie ukrywam, że w drużynie po ostatnich 3 meczach panuje dobra atmosfera i mobilizacja na najbliższe spotkanie. Postawa zespołu na boisku, jak i poza nim jest budująca. Mamy świadomość, że LKS Jezioro Żywieckie Zarzecze to solidny, twardo grający przeciwnik. Słyszałem o nim wiele dobrych opinii. Gramy jednak o zwycięstwo i zrobimy wszystko, by osiągnąć korzystny wynik.

 

Trudno jest mi się odnieść do spotkania w Czernichowie. Mogę wyciągać wnioski jedynie po wynikach i sytuacji w tabeli. Postawię na remis z podpórką na Magurę Bystra. 

 

Smrek Ślemień to główny kandydat do wygrania ligi. Wydaje mi się, że z Wieprza, gdzie zagra z LKS-em Juszczyna, wywiezie komplet punktów. 

 

Mecze "dwójek" mają to do siebie, że wiele zależy od tego, czy drużyny dostaną posiłki z "jedynki". Postawię na Orła II Łękawica, który walczy o pozostanie w lidze. 

 

Ciekawie zapowiada się derbowe starcie w Sopotni. Wiele dobrego mogę powiedzieć o Jeleśniance Jeleśnia, bardzo podoba mi się ta drużyna. Gra szybką i ciekawą piłkę. Dlatego postawię na zespół przyjezdny. 

 

Z racji tabeli wiadomo, że Beskid jest faworytem. Koszarawa II jeżeli myśli o utrzymaniu musi zacząć wygrywać. To już chyba ostatni dzwonek dla tej drużyny. Czy to będzie mecz przełomowy? Stawiam mimo wszystko na zwycięstwo Gilowic.

 

Program 22. kolejki: 

 

7.05.2022 r. (sobota), g. 16:00
Maksymilian Cisiec - Koszarawa Babia Góra (g. 15:00)
Skrzyczne Lipowa - LKS Jezioro Żywieckie Zarzecze 
Magórka Czernichów - Magura Bystra 
LKS Juszczyna - Smrek Ślemień (g. 17:00)

 

8.05.2022 r. (niedziela), g. 11:00
Orzeł II Łękawica - GKS II Radziechowy-Wieprz 
LKS Sopotnia - Jeleśnianka Jeleśnia 
Koszarawa II Żywiec - Beskid Gilowice (g. 16:00)