Kolejny udany start w tym sezonie zaliczył Igor Kubalka, młody tenisista klubu BTT „Wielki Szlem” z Bielska-Białej. Tym razem skutecznie walczył w Mistrzostwach Śląska do lat 10.

983664_485763468180131_445003218_n

Wojewódzki czempionat odbył się na kortach Slavii Ruda Śląska w trzech kategoriach – do lat 8, 9 i 10. Mecze rozgrywane były w trudnych warunkach atmosferycznych. Zawodnikom przeszkadzało słońce, a temperatura przekraczała 30 stopni.

W kategorii do lat 9 nie miał sobie równych reprezentujący bielski klub „Wielki Szlem” Igor Kubalka, wygrywając wszystkie mecze, a w finale pokonując swojego najgroźniejszego rywala, Mateusza Okrzesika z Żywca 2:1 w setach. Tym samym młody zawodnik został tenisowym mistrzem Śląska.

Startując w starszej kategorii wiekowej, po zajęciu 2. miejsca w swojej grupie, Kubalka awansował do małego finału, w którym zdołał triumfować i stanąć na podium. To duży sukces młodego tenisisty i jego trenera Przemysława Głowackiego. 8-latek z BTT „Wielki Szlem” był najmłodszy w stawce startujących tenisistów! Pokazał jednak wiele dojrzałych zagrań tenisowych, dużą wytrzymałość fizyczną i odporność psychiczną niespotykaną w tym wieku u dzieci.

Wyniki:

Kategoria do lat 9 (miditenis): 1. Igor Kubalka, BTT „Wielki Szlem” Bielsko-Biała 2. Mateusz Okrzesik, Żywiec 3. Szymon Okrzesik, Żywiec

Kategoria do lat 10 (krasnale): 1. Martyn Pawelski, Zabrze 2. Filip Wrona, Katowice 3. Igor Kubalka, BTT „Wielki Szlem” Bielsko-Biała