Hokejowe Mistrzostwa Świata Dywizji IB, jak na razie układają się po myśli biało-czerwonych. Polacy odnotowali dwie wygrane, w obu meczach wystąpił jedyny zawodnik z naszego regionu, Jerzy Gabryś. Kapitan Aksam Unii Oświęcim Jerzy Gabryś zarówno w pierwszym, jak i drugim meczu czempionatu w Doniecku pojawił się na lodzie w obronie polskiej ekipy i choć w statystykach nie zapisał się to miał swój udział w obu wygranych potyczkach. Wpierw Polacy 5:0 pokonali reprezentację Litwy, mając gigantyczną przewagę 61:15 w strzałach na bramkę. Kolejnym rywalem byli Rumuni. Pierwsza tercja zakończyła się sensacyjnym triumfem rywali, ale w następnych podopieczni trenera Igora Zacharkina zdobyli po trzy gole i zwyciężyli 6:1. Wtorek jest dniem przerwy w rozgrywkach. W kolejnych dniach reprezentacja Polski zmierzy się z dużo bardziej wymagającymi przeciwnikami: Holandią (środa, 17.04), Estonią (czwartek, 18.04) oraz Ukrainą (sobota, 20.04). Zdjęcie: aksam.unia.pl