W napięciu do samego końca trzymała potyczka Beskidu z Zaporą. To efekt bardzo ciekawej drugiej części meczu.

Beskid Skoczow gol Słów kilka zatem tylko o premierowych 45 minutach. Przeważali w nich gospodarze, co było zresztą do przewidzenia. Beskidowi udało się narzucić własny styl gry, goście czyhali na sposobność do przejęcia piłki i wyprowadzenia kontrataku. Znacznie więcej pracy miał więc Zbigniew Wójcikiewicz, który zwłaszcza przy stałych fragmentach gry czy dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska musiał zachować koncentrację.

Spotkanie ożywiło się po zmianie stron. W 66. minucie Salaheddine Sibouih wykorzystał gapiostwo defensorów Zapory, dokładnie dorzucił futbolówkę do Marcina Jaworzyna, który zapewnił Beskidowi prowadzenie. Ekipa z Porąbki pokazała wówczas charakter i za sprawą plasowanego strzału Mateusza Janosza cieszyła się z wyrównania. Gdy wszystko wskazywało na dosyć niespodziewany podział punktów – ataki gospodarzy nie miały polotu, a przyjezdni zaprzepaścili dobrą szansę minimalnie chybioną próbą Łukasza Nycza – miejscowi, wskutek pomyłek obrońców Zapory, wywalczyli sobie rzut rożny. Była wówczas czwarta minuta doliczonego czasu gry, choć sędzina potyczkę przedłużyła o 180 sekund. Korner skoczowianie wykonali niezbyt dobrze, ale... ku zaskoczeniu wszystkich nisko zagrana piłka minęła obrońców Zapory. Wiedział, co z nią zrobić Mateusz Wojaczek, który w dramatycznych okolicznościach rozstrzygnął losy meczu na korzyść Beskidu.

Straty punktu wyjazdowego, zdawałoby się pewnego, żałował szkoleniowiec gości z Porąbki, Andrzej Jurczak: – Wiedzieliśmy, że gramy w jaskini lwa, ale można było dziś faworyta pokarać, bo nie zagrał tak dobrze, jak mogliśmy się spodziewać. Szkoda, że w kuriozalnych okolicznościach cały wysiłek poszedł na marne.

Beskid Skoczów – Zapora Porąbka 2:1 (0:0) 1:0 Jaworzyn (66') 1:1 Janosz (78') 2:1 Wojaczek (90+4')

Beskid: Trojanowski – Wojaczek, Wojciechowski, Sibouih, D.Ihas (44' Mioduchowski), Smagło, Padło, A.Ihas (65' Surawski), Łapiński (65' Janik), Kiełczewski, Jaworzyn Trener: Michalik

Zapora: Z.Wójcikiewicz – Pawiński (80' Handzlik), J.Targosz, K.Jurczak, Gilek, Nycz, Krasoń, Szczyrk (69' Szczypka), Paw, Smolec (65' Deska), Janosz Trener: A.Jurczak