Łatwo nie było.

Na inauguracje wiosny Przełom zmierzył się z LKS-em Ligota. Mimo, iż faworytem byli gospodarze, to jednak zespół z Ligoty postawił twarde warunki gry. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną kaniowian 1:0. - Nie było łatwo, szczególnie w drugiej połowie. LKS nas zdominował w ostatnich 20 minutach spotkania. Ogólnie był to ciężki mecz, ale najważniejszy cel został spełniony - 3 punkty zostały w Kaniowie. Brakuje jeszcze nam momentami zgrania, gdyż przybyło do nas 4 nowych zawodników, ale wszystko przyjdzie z czasem - mówi Adam Śliwa, trener Przełomu.

Nie zawiedli.

Z roli faworyta wywiązały się także dwie czołowe ekipy w bielskiej A-klasie. KS Międzyrzecze pokonał wysoko Żar 6:2, natomiast Rotuz po zaciętym widowisku zwyciężył z Pionierem Pisarzowice 1:0. - Nikt się nie spodziewał chyba innych rezultatów, choć zaskoczyły mnie dwie bramki zdobyte przez Żar. To pokazuje, że gdzieś tam można powalczyć z KS-em. Byłem natomiast na meczu Pioniera. Pisarzowiczanie mądrze się bronili i po cichu liczyłem na remis, ale w końcówce Rotuz przechylił szalę wygranej na swoją stronę - dodaje opiekun kaniowian.

Ciekawych meczów nie zabrakło.

W pozostałych meczach bielskiej A-klasy Orzeł pokonał Zamek Grodziec 3:2. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Zapory z "dwójką" LKS-u Czaniec. Sokół Hecznarowice zwyciężył na wyjeździe z KS-em Bystra, a Soła Kobiernice "rozgromiła" Wilamowiczankę aż 9:0. - Zapora wzmocniła się zimą i należą jej się słowa uznania, że mimo iż przegrywali 0:2 udało im się wygrać. Obstawiałem wygraną Sokoła, ze względu, że KS się natomiast osłabił. Co do Wilamowiczanki, spodziewałem się, że będą mieć ciężko w tym meczu, ale nie myślałem, że to skończy się tak wysoką porażką... - stwierdza Śliwa.