– To zawody, które mają w swoim założeniu propagowanie góralskiej tradycji i kultury, zwłaszcza w tak doniosłym okresie, jakim jest Rok Górali w Województwie Śląskim. Poprzez rozmaite akcenty góralskie, które wpleciemy w turniej, postaramy się przekazać kibicom pozytywne cechy Górali, ich folklor i tradycje – mówi Mirosław Krysta, prezes BBTS S.A. Wskazuje, że tego rodzaju rywalizacja pozwoli zarazem podopiecznym Harry Brokkinga pozostać w rytmie meczowym.

Turniej w hali pod Dębowcem, zaplanowany na sobotę 27 lutego, odbędzie się w 4-zespołowym składzie. Na jego otwarcie BBTS podejmie MCKiS Jaworzno. Inny z I-ligowców Mickiewicz Kluczbork zmierzy się z kolei o godzinie 12:00 z czeskim VK Ostrava. Potyczki te pozwolą wyłonić finalistów i drużyny, które następnie powalczą o miejsce na "pudle". Decydujące starcie rozpocznie się o godz. 17:00.


Z racji sanitarnych obostrzeń turniej przeprowadzony zostanie bez udziału kibiców. Wszystkie mecze będą jednak transmitowane na żywo na kanale YouTube BBTS.TV.

W uroczystym otwarciu udział wezmą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Głównymi nagrodami będą rzeźby wykonane przez jednego z najbardziej popularnych artystów tworzących w stylu góralskim Ernesta Kunce - rzeźbiarza, rodem ze Śląska, który swym talentem wzbogaca beskidzką sztukę ludową.

Program turnieju "Góral Cup" (sobota, 27 lutego):

10.00  BBTS Bielsko-Biała – MCKiS Jaworzno

11.45  Oficjalne otwarcie turnieju, występ kapeli  góralskiej

12.00  VK Ostrava – Mickiewicz Kluczbork

15.00  Mecz o 3. miejsce

17.00  Finał, po jego zakończeniu rozdanie nagród