Polski dzień w Engelbergu! Podopieczni Łukasza Kruczka rozdawali karty podczas konkursu Pucharu Świata. Wśród nich był Piotr Żyła. Puchar prezesa PZN skoki lato wisła malinka 2013 Zawodnik Wisły Ustronianki rywalizację zakończył na 6. miejscu. Piotr Żyła w pierwszej serii skoczył 130,5 m, w drugiej poszybował nieco dalej (131,5 m). Bardzo dobrze spisali się jego koledzy z reprezentacji. Szwajcarskie zawody wygrał Jan Ziobro, który prowadził na półmetku (134 m), a w finałowej próbie potwierdził dobrą dyspozycję i zdeklasował rywali (141 m). Na podium stanął dzisiaj również Kamil Stoch. Zdobył 80 punktów i został liderem Pucharu Świata!

Do drugiej serii awansowali wszyscy Polacy. Klemens Murańka był 8. (130 i 134 m), Dawid Kubacki 17. (125 i 125,5 m), a Maciej Kot 21. (126 i 120 m). Jutro kolejny konkurs indywidualny. Polacy ponownie mogą odegrać kluczowe role.