Ósma edycja turnieju „Beskid Cup” w SPA Hotel Jawor przeszła do historii. Znakomitą imprezę zwieńczył stojący na bardzo wysokim poziomie mecz finałowy.

Daniec_Marcin

-Swoje trzecie zwycięstwo w prestiżowych zawodach tenisowych artystów polskich odniósł Marcin Daniec, który jednocześnie triumfował w Jaworzu drugi rok z rzędu, odbierając okazały puchar z rąk prezydenta miasta Bielska-Białej, Jacka Krywulta. Finał był pojedynkiem bezsprzecznie dwóch najlepszych zawodników podczas trzech dni rywalizacji w Beskidach. We wcześniejszych pięciu spotkaniach obaj nie pozwolili swoim przeciwnikom wygrać choćby seta. Nie dziwi zatem rekordowa widownia finałowego dnia „Beskid Cup”, oczekująca przede wszystkim na singlowy finał. Ten nie zawiódł poziomem. Premierowa partia rozstrzygnęła się w tie-breaku wygranym przez Marcina Dańca. W drugim secie dominował Grzegorz Poloczek, ale ostatnie słowo należało do obrońcy tytułu, który tzw. super tie-break wygrał 10:3.

Warto dodać, że wydarzenie było z jednej strony okazją do rywalizacji na korcie, z drugiej świetną zabawą. O tą, angażując publiczność w niedzielne popołudnie, zadbali śpiewający Krzysztof Respondek i tańcząca Iwona Pavlović. Komentarzem, nieco z przymrużeniem oka, finałowe starcie opatrzyli artyści kabaretowi – Leszek Malinowski i Maurycy Polaski.

Portal SportoweBeskidy.pl był jednym z Patronów Medialnych turnieju "Beskid Cup" w jego ósmej edycji.

Ćwierćfinały: Grzegorz Poloczek – Jan Englert 6:2, 7:5 Jacek Mezo Mejer – Maurycy Polaski 6:3, 7:5 Wojciech Dąbrowski – Piotr Cyrwus 6:3, 6:3 Marcin Daniec – Krzysztof Respondek 6:4, 7:6

Półfinały: Marcin Daniec – Wojciech Dąbrowski 6:1, 6:3 Grzegorz Poloczek – Jacek Mezo Mejer 6:2, 6:4

Mecz o 3. miejsce: Jacek Mezo Mejer – Wojciech Dąbrowski 6:4, 6:4

Finał: Marcin Daniec – Grzegorz Poloczek 7:6, 1:6, 10:3