Niewątpliwie sporą atrakcją turnieju Golden Tour Bielsko był historyczny mecz gwiazd Beskidzkiej Ligi Biznesu i Ligi Firm Rzeszów. Oprócz zawodników uczestniczących w rozgrywkach nie zabrakło również gości specjalnych. Wśród nich był m.in. Karol Markowski - radny Bielska-Białej oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Mecz natomiast poprowadził Szymon Marciniak - arbiter, który prowadził mecze finału Mundialu oraz Ligi Mistrzów, a pomagali mu młodzi adepci sztuki sędziowskiej z kolegium sędziowskiego Bielsko-Biała.

W tej konfrontacji zwyciężyli gwiazdy Ligi Firm Rzeszów, a sam mecz miał dość interesujący przebieg. Przez długi czas, w pierwszej połowie utrzymywał się rezultat bezbramkowy, jednak w ostatnich sekundach pierwszej połowy na prowadzenie gwiazdy Beskidzkiej Ligi Biznesu wyprowadził Łukasz Nowak. Druga połowa jednak bezapelacyjnie należała do rzeszowian, którzy zanotowali świetne zawody. Zaraz po zmianie stron do remisu doprowadził Karol Wilk. Autorem trafienia na 2:1 był Damian Cisek. W końcówce dwukrotnie instynktem strzeleckim błysnął Paweł Grzebień - najlepszy zawodnik i strzelec minionego sezonu w Lidze Firm Rzeszów. Ponadto na listę bramkową wpisał się również Sebastian Musiał i zawodnicy z Rzeszowa pokazali, że potrafią również prezentować wysoki poziom nie tylko na parkiecie, ale i boisku trawiastym.

W przerwie meczu doszło także do nagrodzenia najlepszych za miniony sezon w I lidze BLB. Królem strzelców został Dariusz Sierota z Davis Fabrics. Tytuł najlepszego bramkarza powędrował do Łukasza Byrtka z Budohouse. Najlepszym zawodnikiem został z kolei Krzysztof Stanisławski z Murapolu. Nagroda fair-play przyznana została drużynie Hutchinson, która w tym sezonie nie dostała ani jednej kartki! Ponadto zespoły Davis Fabrics, Murapol i Budohouse otrzymali nagrody za kolejno III, II i I miejsce. Nagrodzona została także drużyna UM Bielsko-Biała/BKS Stal, która wygrała konkurs na najlepszą koszulkę BLB. W wydarzeniu dekoracji udział wzięli m.in. Jarosław Klimaszewski - prezydent Bielska-Białej, Janusz Szymura - prezes BTS Rekord, a także Szymon Marciniak.

- Mecz gwiazd BLB vs RLF był ciekawym urozmaiceniem sportowego święta, jakim był Golden Tour organizowany na obiekcie Rekordu w Bielsku-Białej. Mimo niesprzyjającej aury licznie zgromadzeni kibice przybyli oglądać w akcji dwie gwiazdy. Szymona Marciniaka, słynnego sędziego, ale przede wszystkim Mateusza Dąbrowskiego, supergwiazdę Firmy Murapol (śmiech).

Pierwsza połowa meczu pragmatyczna. Były to raczej piłkarskie szachy i poznawanie wzajemnego potencjału. Z pierwszej połowy kibice zapamiętają przede wszystkim kilka genialnych interwencji wyżej wspomnianego Dąbrowskiego. Druga połowa to popuszczone lejce obu drużyn, czego efektem było 6 bramek. Jako przedstawiciele BLB byliśmy bardzo gościnni dla naszych przeciwników z LFR. Chcieliśmy, żeby ciepło zapamiętali nasze miasto, bowiem na turnieju nie było już taryfy ulgowej (smiech). Cały mecz oceniam pozytywnie, jako fajne wydarzenie nie tylko dla osób zaangażowanych w Golden Tour, ale również dla postronnego kibica.

Rozdanie nagród również oceniam pozytywnie. Organizacyjnie było to fajnie dopięte. Dostawanie nagród od jednej z czołowych postaci polskiej piłki to superowska sprawa dla każdego adepta tej pięknej dyscypliny. Dodatkowo dla nas, jako Murapolu będzie to dobre wspomnienie, ponieważ zdobyliśmy historyczne wicemistrzostwo, które jest naszym najwyższym miejscem odkąd powstała BLB. Teraz nie pozostaje nic innego jak podtrzymać passę w nadchodzących rozgrywkach - zaznacza K. Stanisławki, kapitan Murapolu.

Gwiazdy Beskidzkiej Ligi Biznesu - Gwiazdy Ligi Firm Rzeszów 1:5 (1:0)

1:5 Grzebień (60')

Gwiazdy BLB: Dąbrowski (Twardowski) - Chrobak, Szewczyk, Markowski, Żurowski, Nowak, Skoczylas, Jasiński, Wrzeszcz, Greń, Osierda, Zdonek, Kościuch, Zacharienko, Biegun, Semik, Preisner, Stanisławski

Gwiazdy LFR: Urban (Magdoń) - Mikołajko, Łysakowski, Kazik, Cisek, Wójtowicz, Musiał, Iskra, Pieczonka, Rembisz, Pizło, Worosz, Dyś, Kaczmarek, Wilk, Such, Rokosz, Grzebień, Czerkowicz

Składamy również serdeczne podziękowania dla sponsorów i partnerów turnieju, bez których nie byłoby tak świetnego wydarzenia: Jarosław Klimaszewski - Prezydent Bielska-Białej Bielsko-Biała, Janusz Szymura, Rekord SI, BTS Rekord, Murapol, ABB, Marion Meble, RE/MAX, Befado, Gym Water, SoniqSoft Software House, Kelvin Polska, Madax BHP, Carolina Toyota Bielsko, EkaMedica, Eurowafel, K2ROBOTS, Restauracja Stek i Wino, Techmaster Sp z oo.

Poniżej fotorelacja z meczu gwiazd oraz rozdania nagród.