Dwa zespoły reprezentujące Żywiecczyznę stoczyły ze sobą towarzyski pojedynek. W spotkaniu, które było dla GKS-u Radziechowy-Wieprz i Maksymiliana Cisiec inauguracją letniej serii gier kontrolnych padło aż dziewięć goli. radziechowy Zespołem lepszym i przed wszystkim skuteczniejszym były beniaminek bielskiej „okręgówki” z Ciśca. Drużyna pod nieobecność Wojciech Kłusaka prowadzona przez Jacka Kąkola pokonał GKS 7:2. - Trener Kłusak przybywa na urlopie. Na razie ja pracuje z zespołem. Oczywiście jestem z trenerem w stałym kontakcie - informuje nas Kąkol, który w klubie pełni rolę wiceprezesa.

W premierowej odsłonie rywalizacji padła tylko jedna bramka. Jej autorem był Tomasz Piecha. - Tomek miał trzy dogodne okazje strzeleckie przed przerwą. Wykorzystał jedną. Pierwsze 45 minut było wyrównane - mówi tymczasowy opiekun Maksymiliana. - W drugiej połowie worek z bramkami się rozwiązał. Zagraliśmy w eksperymentalnym składzie. Testowaliśmy dwóch obrońców i pomocnika. Są to zawodnicy, którzy wcześniej grali w wyższych ligach. Zaprezentowali się z dobrej strony. Jesteśmy zainteresowani ich pozyskaniem – stwierdza Kąkol, który mimo wysokiego zwycięstwa nie popada w hurraoptymizm. - Nie ma euforii. Nadal będziemy ciężko pracować. Zwycięstwo oczywiście cieszy. Myślę, że jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Spotkania z Drzewiarzem Jasienica i Pionierem Pisarzowice pokażą, w którym miejscu jesteśmy – dodaje nasz rozmówca.

W nieco innym nastroju po meczu był Mariusz Kozieł, grający trener GKS-u. - Zagraliśmy na dwa składy. W drugiej połowie szanse dostali nasi juniorzy. Nie przywiązuje uwago do wyniku. Różni ludzie, różnie mogą go interpretować. Nie rozdzieram szat. To było nasze pierwsze spotkanie po przerwie. Traktuje go jako jednostkę treningową – klaruje Kozieł.

GKS Radziechowy-Wieprz - Maksymilian Cisiec 2:7 (0:1) Gole dla GKS-u: Stańco, Trzop Gole dla Maksymiliana: Figura - 4, Piecha - 2, Karpeta

GKS: testowany zawodnik (30' Barcik, 60' Rypień) - Tracz (46' Jurasz), Migała (46' Steblik), Figura (46' M. Pawlus), A.Pawlus (46' Pieronek), Noga (46' T.Urbaś), Byrtek (46' Trzop), Grzegorzek (46' Kozieł), testowany zawodnik (46' Artur Dziedzic), Kliś (46' Górny), Dziedzic (46' Stańco) Trener: Kozieł

Maksymilian: Arast - Bednarz, Dudka, Romanowski, Michalski, Semik, Karpeta, testowany zawodnik, testowany zawodnik, Piecha, Figura oraz Kupczak, testowany zawodnik, Liszka, Wojtyła Trener: Kąkol