- Uważam, że mimo specyfiki boiska w Rybarzowicach i nowego trenera, Iskra będzie miała ciężko z wilkowiczanami. Kwestia jest tylko czasu, kiedy GLKS II zdobędzie pierwszą bramkę, ale dopóki piłka w grze… Stawiam jednak na gości. 

 

Sezon wcześniej ciężko byłoby wytypować wynik tego spotkania. Teraz bezapelacyjnie obstawiam na KS w starciu z Żarem. 

 

Przekonaliśmy się na własnej skórze, że Zapora u siebie, na nowym boisku. jest groźna. Wapieniczanie pokonają Pionier. 

 

Mimo że Sokół jest na 2. miejscu, to Zaporę stać na mniejszą lub większą niespodziankę. Patrząc przez pryzmat postawy hecznarowiczan w meczu z nami, widzę szansę dla ekipy z Porąbki. Wynik oscylować będzie wokół remisu, ale nie zdziwię się jak Zapora wygra. 

 

Zamek i Orzeł to ekipy zbliżone potencjałem. Co lepsze, drużyna z Grodźca jest solidna u siebie, a kozianie dobrze grają… na wyjeździe (śmiech). Będzie to wyrównane spotkanie i według mnie mecz zakończy się podziałem punktów. 

 

Pomysł na grę jest, a czy mamy dołek? Nie wiem, widzę zawodników na treningach i pokazują jakość, ale jest nas mało. Mamy spore problemy kadrowe, a chcąc walczyć o czołowe lokaty trzeba mieć kadrę szeroką i zrównoważoną. My jeszcze tego nie mamy, choć udaje nam się to coraz lepiej. Na pewno ambicji z naszej strony nie zabraknie. Wiem, że “dwójka” LKS-u też szuka przełamania, tak jak my. Obydwie drużyny będą chciały wygrać, dlatego to może być ciekawy mecz. 

 

Mimo wielkich ambicji Przełomu, uważam że nie ma ten zespół większych szans w starciu z liderem z Bielska-Białej. 
 

Program 11. kolejki:

 

21.10.2023 r. (sobota), g. 15:00 

Iskra Rybarzowice - GLKS II Sferanet Wilkowice 

KS Bystra - Żar Międzybrodzie Bialskie 

Zapora Wapienica - Pionier Pisarzowice 

Sokół Hecznarowice - Zapora Porąbka 

Zamek Grodziec - Orzeł Kozy 

 

22.10.2023 r. (niedziela), g. 13:00 

LKS II Czaniec - LKS Ligota (g. 11:00)

Podbeskidzie III Bielsko-Biała - Przełom Kaniów