Zarówno podsumowania tego, co najciekawsze w 23. kolejce skoczowskiej A-klasy, jak i zapowiedzi niedzielnych potyczek dokonuje dla nas Zdzisław Hutyra, szkoleniowiec walczących o utrzymanie piłkarzy z Pogórza.

– Mecz z Goleszowem zaczął się dla nas bardzo dobrze. Mieliśmy sporo sytuacji, wykonywaliśmy aż dwa rzuty karne. I zamiast prowadzić po 30 minutach 3:0, goście „z niczego” zdobyli gola, oddając w zasadzie pierwszy strzał na naszą bramkę. Potem drugi gol, przed przerwą poprawili raz jeszcze i było po meczu. Z optycznej przewagi po zmianie stron nic nie wynikało, bo rywale kontrolowali wydarzenia boiskowe. Myślę, że swoje zrobiła presja, że musimy wygrać. Po straconych bramkach gdzieś zeszło z nas powietrze.

Sporym zaskoczeniem w minionej kolejce była dla mnie wysoka przegrana Beskidu w Zebrzydowicach. Wydawało mi się, że zespół z Brennej jest na tyle stabilny, że takiej klęski doznać nie może. Nie wiemy jednak, jakie były przyczyny takiego rezultatu.

Zaskakuje również Trójwieś Istebna, która potrafi wygrać z wiceliderem, by za chwilę przegrać tak wysoko, jak w czwartek. Z nami Trójwieś wygrała 2:1 mając półtora sytuacji w całym meczu, przy naszej ogromnej nieskuteczności.

Liga jest bardzo wyrównana. Nawet Orzeł Zabłocie, praktycznie zdegradowany, wcale nie gra źle, jak na tę klasę rozgrywkową. Często o wynikach decydują kwestie kadrowe, zwłaszcza w meczach w tygodniu czy niedzielnych.

Wyniki 23. kolejki: LKS Pogórze – LKS Goleszów 1:3 (1:3) Spójnia Górki Wielkie – Orzeł Zabłocie 4:1 (1:1) Strażak Pielgrzymowice – Mieszko-Piast Cieszyn 3:1 (1:1) LKS '99 Pruchna – Victoria Hażlach 4:0 (0:0) Spójnia Zebrzydowice – Beskid Brenna 6:1 (2:0) Olza Pogwizdów – Zryw Bąków 5:3 (1:1) Błyskawica Kończyce Wielkie – Trójwieś Istebna 7:2 (2:1)

– Jedziemy, jak to się mówi, „na pożarcie”. Pierwszy powód jest taki, że Beskid rzadko traci punkty u siebie. Po drugie będzie chciał zrehabilitować się za porażkę wysoką w Zebrzydowicach i udowodnić, że był to wypadek przy pracy. Trudne zadanie nas czeka. Co do tego nie mam wątpliwości. Dużo zależeć będzie od naszej kadry w tym spotkaniu, bo ostatnio musiałem korzystać z kilku juniorów. Z remisu wyjazdowego byłbym zadowolony.

Dobrą piłkę pokazuje ekipa Mieszko-Piasta, która w swoich szeregach wiodącą postać w osobie napastnika Łukasza Jelenia. Jest też trener, który wie doskonale o co chodzi. Gospodarze powinni moim zdaniem zwyciężyć.

Dwie trzecie LKS-u Pruchna jest już w „okręgówce”. Wobec przewagi w tabeli większej presji na lidera nie ma. Przy optymalnych składach zespołów z Goleszowa i Pruchnej goście mają więcej szans na zwycięstwo. W innym przypadku gospodarzy stać na sprawienie niespodzianki.

Teoretycznie Orzeł Zabłocie ma jeszcze szansę na utrzymanie, jeśli z podokręgu skoczowskiego nie spadnie z ligi okręgowej więcej niż jedna drużyna. Orzeł walczy więc do końca ambitnie o przesunięcie się w górę tabeli. Jeśli pokona Strażaka Pielgrzymowice może być w ostatniej fazie rozgrywek bardzo ciekawie.

Rozum i chęci wskazują na Spójnię w potyczce ze Zrywem Bąków. Piłkarze z Zebrzydowic są w niezłej formie, czego dowiedli ostatnim zwycięstwem w okazałych rozmiarach. Ale na tym poziomie może być świadkami meczu zupełnie nieprzewidywalnego. 90 procent, że wygra Spójnia, mam jednak świadomość, że drużyna z Bąkowa walczy o utrzymanie i na pewno nie odpuści.

Podobna sytuacja w przypadku starcia Victorii z Błyskawicą. Gospodarze niedzielnego meczu grają niewygodny futbol dla rywali. Mają w swoich szeregach doświadczonych zawodników i nie są bez szans. Zwycięstwo pozwoli uciec ekipie z Hażlacha z zagrożonego miejsca.

Drużyny grające „na luzie” spotkają w Istebnej. Nie wiem, co było przyczyną słabszej postawy Spójni Górki Wielkie jesienią, bo to naprawdę zespół z dużym potencjałem. W Istebnej może sprawić niespodziankę. Kadra gospodarzy zmienia się dość znacząco i to może mieć wpływ na rezultat. Spodziewam się wyrównanego i ciekawego spotkania.

Program 24. kolejki:

2.06.2013 r. (niedziela), g. 17:00 Beskid Brenna – LKS Pogórze (g. 11:00) Mieszko-Piast Cieszyn – Olza Pogwizdów LKS Goleszów – LKS '99 Pruchna Orzeł Zabłocie – Strażak Pielgrzymowice Zryw Bąków – Spójnia Zebrzydowice Victoria Hażlach – Błyskawica Kończyce Wielkie Trójwieś Istebna – Spójnia Górki Wielkie