Pretendent pokonany 

W świąteczny wtorek doszło do derbowego pojedynku między LKS-em Ligota a Rotuzem Bronów. Faworytem spotkania byli ci drudzy, jednak jak zwykło się mawiać - derby rządzą się swoimi prawami. Po emocjonującym meczu z wygranej 1:0 cieszyli się zawodnicy z Ligoty. - Nie ma co ukrywać, że jest to niespodzianka. Nie boję się ukrywać tego stwierdzenia. Zagraliśmy jednak bardzo dobrze, mecz mógł się podobać. Było dużo walki, sędzia uniósł ten mecz, mimo iż było sporo fauli i stykowych sytuacji. Cieszymy się z tych trzech punktów - zaznacza trener LKS-u, Zdzisław Hutyra. 

 

Kolejna niespodzianka 

Wygrana LKS-u nad Rotuzem to nie jedyne rozstrzygnięcie, które można określić mianem niespodzianki. Drużyna z nizin tabeli, Zamek Grodziec pokonała na wyjeździe KS Bystra aż 4:1. - Coś czułem, że Zamek może pokusić się o punkty w tym meczu, ale końcowy rezultat również jest dla mnie do przewidzenia. Drużyna z Grodźca jest ambitna i będzie walczyć do końca, gdyż muszą szukać punktów - ocenia Hutyra. 

 

Emocji nie brakowało

W pozostałych meczach Żar pewnie pokonał Wilamowiczankę 4:0. Przełom u siebie wygrał z Sołą 2:1. Rezerwy LKS-u Czaniec komplet punktów wywieźli z Hecznarowic, podobnie jak KS Międzyrzecze z Wapienicy. Podziałem punktów natomiast zakończył się pojedynek Orła z Pionierem Pisarzowice. - KS Międzyrzecze wydaje się być poza konkurencją. Orzeł Kozy nie są słabym zespołem, dlatego nie dziwi mnie, iż urwali punkty Pionierowi - mówi trener LKS-u Ligota. 
 

Wyniki 20. kolejki:

LKS Ligota - Rotuz Bronów 1:0

Żar Międzybrodzie Bialskie - Wilamowiczanka Wilamowice 4:0

Przełom Kaniów - Soła Kobiernice 2:1

Orzeł Kozy - Pionier Pisarzowice 1:1

KS Bystra - Zamek Grodziec 1:4

Sokół Hecznarowice - LKS II Czaniec 2:3

KS Międzyrzecze - Zapora Wapienica 5:0 

 

 

- Sokół miał pecha w meczu z rezerwami LKS-u, wszak drużyna z Czańca miała kilku zawodników z "jedynki". Zobaczymy jak będzie się kształtować kadra gospodarzy w tym meczu, ale mimo wszystko stawiam na ich wygraną. 

 

Wielka niewiadoma. Bazując jednak na zza kulisowych informacjach typuję 1X. 

 

Zespół z Kaniowa imponuje, regularnie punktuje. Może Przełom nie gra pięknej piłki, ale pokazuje doświadczenie i pragmatyzm. W meczu z Pionierem stawiam na remis. 

 

Jeżeli Sokół chce być na podium, musi wygrać ten mecz. Zapora jednak tanio skóry nie sprzeda. Spodziewam się zaciętego widowisko i typuję 2X. 
 

Trzeba mieć szacunek do każdego rywala. Musimy być skoncentrowani tak samo jak w meczu z Rotuzem. Jeśli tak będzie, wygramy to spotkanie. 

 

Mimo ambicji ekipy z Grodźca typuję wygraną Rotuza, gdyż bronowianie piłkarsko stoją na znacznie lepszym poziomie. 

 

To może być podobny mecz do naszego z Rotuzem. Soła to ambitna, doświadczona drużyna. Jeśli szukać meczów, gdzie KS może stracić punkty, to właśnie jest to spotkanie. Jest na to jednak niski procent szans, więc stawiam na wygraną drużyny z Międzyrzecza. 

 

Program 21. kolejki: 

 

7.05.2022 r. (sobota), g. 17:00 

LKS II Czaniec - Żar Międzybrodzie Bialskie (g. 11:00)

Orzeł Kozy - KS Bystra (g. 16:00)

Pionier Pisarzowice - Przełom Kaniów

Zapora Wapienica - Sokół Hecznarowice

Wilamowiczanka Wilamowice - LKS Ligota 

Rotuz Bronów - Zamek Grodziec

 

8.05.2022 r. (niedziela), g. 15:00

Soła Kobiernice - KS Międzyrzecze

 

TABELA/TERMINARZ