Najlepszy strzelec, piłkarz, trener pracujący z młodzieżą, drużyna-niespodzianka, odkrycie-talent i zawodnik w opinii kibiców – w tych oto sześciu kategoriach przeprowadzony zostanie I Plebiscyt „Futbolowe Asy Beskidów”. Nasz portal organizuje projekt wspólnie z Beskidzkim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej.

bozpn_logo

Nie tak dawno pisaliśmy na łamach naszego portalu o nawiązanej współpracy z Beskidzkim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej. Widocznym efektem wspólnych działań będzie plebiscyt pod nazwą „Futbolowe Asy Beskidów”, który przeprowadzimy po raz pierwszy w odniesieniu do nadchodzącego sezonu ligowego klasy okręgowej i nie tylko. A nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie rywalizacji i uatrakcyjnienie rozgrywek piłkarskich w regionie.

W sześciu kategoriach, na finiszu sezonu 2013/2014, przyznane zostaną piłkarskie Asy. Projekt zakłada nagrodzenie najlepszych w takich kategoriach, jak: 1) najlepszy strzelec klasy okręgowej – wygrywa zawodnik, który w sezonie Bielskiej Ligi Okręgowej strzeli najwięcej goli, 2) najlepszy piłkarz klasy okręgowej w opinii trenerów – wybór dokonany zostanie na podstawie zdania trenerów, którzy wskażą najlepszych piłkarzy, 3) najlepszy trener w pracy z młodzieżą w regionie – wyboru dokona specjalna kapituła złożona z przedstawicieli wydziału szkolenia, działaczy BOZPN oraz klubów oraz dziennikarzy portalu, 4) drużyna-niespodzianka klasy okręgowej – wybierze kapituła złożona z działaczy BOZPN, dziennikarzy portalu i przedstawicieli klubów, 5) odkrycie/talent w klasie okręgowej – wskazanie przez wydział szkolenia w oparciu o informacje od trenerów-koordynatorów w trzech podokręgach BOZPN, 6) nagroda dla najlepszego piłkarza klasy okręgowej zdaniem kibiców – po 20. kolejkach rozgrywek klasy okręgowej wytypowanych zostanie przez przedstawicieli klubów 8-10 zawodników, na których przez okres miesiąca, do około 10 czerwca 2014 r., głosować będą kibice w sondzie-ankiecie na stronie SportoweBeskidy.pl.

Całość opisanego pokrótce przedsięwzięcia podsumuje Gala „Futbolowe Asy Beskidów”, którą zorganizujemy w tygodniu tuż po zakończeniu rozgrywek sezonu 2013/2014. Wówczas to poznamy zwycięzców, dla których przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody. Wkrótce kolejne szczegóły.