220 zawodniczek i zawodników z 16 klubów, w tym również spoza naszego kraju, zawitało do kaniowskiego Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji. Odbywał się w nim VIII Międzynarodowy Turniej Kajak-Polo oraz XI Mini-Triathlon o Puchar Starosty Bielskiego.

Kajak-polo podium

Zawody współfinansowane przez bielskie Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy Bestwina, wpisane były w cykl imprez charytatywnych mających na celu pozyskanie środków finansowych na rehabilitację 3-letniej Amelki z Czechowic-Dziedzic, a odbywających się pod hasłem: „Czechowiccy sportowcy dla Amelki”.

W Mini-Triathlonie swoich sił spróbowało w sumie 47 zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych. Ale to trudna konkurencja i nie wszystkim udało się dopłynąć do mety. W grupie dzieci z rocznika 2002 i młodszych zwyciężył Filip Hałas, a wśród dziewczynek najlepsza była Hania Sojka. Jednocześnie Anna Beniowska (2006) i Rafał Beniowski (2004) odebrali puchary dla najmłodszych uczestników rywalizacji.

W zmaganiach młodzików zwyciężyła Wiktoria Bobrowska, dziewcząt – Wiktoria Bobrowska. W grupie rocznika 1998 i starszych najlepszy był Tomasz Molenda. Tą samą część triathlonu dziewcząt wygrała Katarzyna Ciupak.

W turnieju kajak-polo rozegrano aż 98 meczów, równolegle na trzech boiskach. W kategorii najmłodszych zawodników zwyciężył zespół MOSW Choszczno, drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny UKS Set Kaniów (Set A: Dominika Sojka, Filip Hałas, Jakub Witkowski, Dawid Cebula, Wojciech Pilarz, Kordian Kupczak, Emanuel Postka oraz Set B: Postka Barbara, Sojka Hanna, Rafał Beniowski, Marcel Wala, Laura Litwińska, Jakub Silezin, Anna Beniowska, Sebastian Wilczek).

W Dywizji III zwyciężyło MOSW Choszczno A, drużyna z Kaniowa uplasowała się na 4. miejscu.

W Dywizji II triumfował Alytaus Litwa, pokonując w meczu finałowym zawodników UKS Set Kaniów 4:3. Drużynę miejscowych wicemistrzów stanowili: Bartłomiej Ryba, Dawid Wizner, Konrad Sobecki, Gabriel Litwiński, Krystian Starowicz, Robert Podufalski, Janusz Szkatulski.

W I Dywizji, skupiającej najmocniejsze drużyny, MOSW Choszczno pokonał w finale UKS Set Kaniów 10:3, a bramki dla UKS zdobyli: Borys Zubczewski, Arkadiusz Pilarz i Maciej Paszana. Kaniowianie wystąpili w składzie: Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Paweł Michalec, Borys Zubczewski, Maciej Paszana, Bartłomiej Dawidek, Hose Bolea, Piotr Bajerski, Adrian Stachura, Adrian Sobecki.