To już przedostatnia odsłona skoczowskiej A-klasy w sezonie 2012/2013. Ciekawie przedstawia się sytuacja w dole tabeli. Wciąż kilka drużyny zagrożonych jest spadkiem. Poniżej krótka zapowiedź dokonana dla naszego portalu przez Wojciecha Kanię, szkoleniowca 10. w tabeli Olzy Pogwizdów.

aklasa_skoczów

– Przedostatnia kolejka zapowiada się wyjątkowo gorąco. Raz, że pogoda upalna, dwa – trwa zacięta walka o utrzymanie. Gramy ze Spójnią Zebrzydowice. To mecz o życie, walka przez 90 minut. Mój scenariusz to oczywiście zwycięstwo Olzy Pogwizdów. Z mojego punktu widzenia chciałbym remisu w Pogórzu. Oba zespoły będą na pewno walczyć, a która przegra może się już nie podnieść. Lider z Pruchnej ostatnio nas porządnie „zlał”. Zwycięzca naszej A-klasy gra do końca, także o najlepszego strzelca ligi. Myślę, że zgarnie w niedzielę kolejny komplet „oczek”. Orzeł już zdegradowany, a Mieszko-Piast gra o koronę króla strzelców dla Łukasza Jelenia. Stawiam na gości. O drugie miejsce na podium walczą piłkarze Błyskawicy Kończyce Wielkie. U siebie powinni zgarnąć trzy punkty, mając po swojej stronie piłkarskie atuty. Liczę na Spójnię w konfrontacji z Victorią Hażlach. Wprawdzie goście bardzo punktów potrzebują, ale więcej szans daję gospodarzom. Trójwieś Istebna to zwłaszcza na wyjazdach zespół nieprzewidywalny. Ale po ostatniej wysokiej porażce w Cieszynie mogą się teraz podnieść. Mimo wszystko więc przewiduję zwycięstwo gości z Istebnej w Pielgrzymowicach.

Program 25. kolejki:

16.06.2013 r. (niedziela), g. 17:00 Spójnia Zebrzydowice – Olza Pogwizdów LKS Pogórze – Zryw Bąków LKS '99 Pruchna – Beskid Brenna Strażak Pielgrzymowice – Trójwieś Istebna Błyskawica Kończyce Wielkie – LKS Goleszów Spójnia Górki Wielkie – Victoria Hażlach Orzeł Zabłocie – Mieszko-Piast Cieszyn