Wczoraj, w programie „Piłka Meczowa” w łódzkiej telewizji TOYA, prezes Grot Budowlanych Łódż Marcin Chudzik przyznał, że do jego zespołu dołączy środkowa Kornelia Moskwa z BKS-u Bielsko-Biała. Niespełna 24-latka do zespołu bialskiej Stali dołączyła w 2014 roku i była siatkarką z najdłuższym stażem w BKS-ie. W minionym sezonie piastowała również funkcję kapitana. 

To nie jedyny poważny ubytek BKS-u. W ostatnim czasie z zespołem z Bielska-Białej pożegnała się Olivia Różański, która zasiliła ekipę z Legionowa. Kierunek na Rzeszów obrała z kolei pełniąca rolę podstawowej rozgrywającej Marta Krajewska. W Bielsku-Białej nie zobaczymy ponadto środkowych - Eweliny Janickiej i Alicii Ogoms, libero Adrianny Adamek i przyjmującej Marty Wellny. Karierę sportową zakończyła Magdalena Kowalczyk, a Carly De Hoog wybrała ofertę francuskiego RC Cannes.

Z kadry z sezonu 2019/2020 współpracę z klubem przedłużyły tylko: libero Kinga Drabek, środkowa Martyna Świrad oraz przyjmujące - Andrea Kossanyiova i Dagmara Dąbrowska. Wśród nowych nabytków znalazły się zgodnie z tym, co na naszych łamach awizowaliśmy - libero Aleksandra Szczygłowska, rozgrywająca Natalia Gajewska oraz skrzydłowa Weronika Szlagowska. W ostatnich dniach klub z Bielska-Białej poinformował także o pozyskaniu młodej przyjmującej Karoliny Drużkowskiej oraz wychowanki Magdaleny Janiuk.