Pod znakiem dominacji kenijskich biegaczy przebiegała rywalizacja podczas 22. Biegu Fiata. Na starcie imprezy stanęło blisko 1,5 tysiąca biegaczy. bieg fiataTrasa biegu głównego liczyła 10 kilometrów. Zgodnie z przewidywaniami ton zmaganiom nadawali Kenijczycy, którym w udziale przypadło całe podium. Linię mety – zlokalizowaną na Placu Ratuszowym, jako pierwszy – po 29 minutach i 20 sekundach – przekroczył Abela Kibeta Ropa. Tuż za nim finiszowali Joel Maina Mwangi i Haron Sirma. Najlepszym z Polaków okazał się Wojciech Baczyński z Goczałkowic, który zajął 7. lokatę. 9. miejsce wywalczył Wojciech Gajny, 11. Jarosław Gniewek. Obaj reprezentują stowarzyszenie Ultra Beskid Sport Bielsko-Biała.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Iwona Lewandowska – 33 minuty i 22 sekundy. Zawodniczka LKS-u Vectra Włocławek uzyskał dziesiąty czas biegu, wyprzedziła swoją klubową koleżankę – Katarzynę Kowalską oraz Monikę Rybulską z Poznania.

Do Bielska-Białej zawitali zawodnicy i zawodniczki m.in. z: Polski, Kenii, Ukrainy, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Włochy czy Stanów Zjednoczonych.

Podium 22. Biegu Fiata: 1. Abel Kibet Rop (Kenia) – 29:20 2. Joel Maina Mwangi (Kenia) – 29:26 3. Haron Sirma (Kenia) – 29:33

Podium klasyfikacji kobiet: 1. Iwona Lewandowska (LKS Vectra Włocławek) – 33:22 2. Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) – 33:47 3. Monika Rybulska (WKS Grunwald Poznań) – 34:21