W derbach powiatu oświęcimskiego drużyny Soły i Przeciszovii zrobiły dwa ważne dla przyszłości obu klubów kroki. Soła jedną nogą jest już w III lidze. Drużyna z Przeciszowa zrobiła z kolei krok wstecz i jest coraz bliższa spadku.

sola_oswiecim gol

Soła była przed meczem bezsprzecznym faworytem, jednak mało kto spodziewał się, że zwycięstwo nad Przeciszovią przyjdzie aż tak łatwo. Solarze od pierwszej do ostatniej minuty byli zdecydowanie lepsi i ani przez chwilę nie pozwolili gościom na zrealizowanie założonej przed meczem taktyki. - Liczyliśmy na to, że będziemy się bronić do około 75. minuty, a później postaramy się pójść na całość. Na nic się to zdało, bo na kwadrans przed końcem było po meczu - przyznał trener gości, Łukasz Płonka. - Choć na jesień przegraliśmy wyżej, to dziś zagraliśmy zdecydowanie gorzej niż w pierwszym meczu. To był najgorszy nasz mecz tej rundy - dodał.

Zadowolenia nie krył z kolei trener Sebastian Stemplewski, choć i w grze swoich podopiecznych widział mankamenty. - W pierwszej połowie okazji strzeleckich nie brakowało i już do przerwy wynik spotkania powinien być rozstrzygnięty. Cieszę się jednak z wysokiej wygranej oraz z tego, że na boisku pojawili się piłkarze drugiego składu i poradzili sobie bardzo dobrze - skomentował mecz oraz występ Patryka Cieńkosza i Patryka Gąsiorka.

Przewaga Solarzy nad Karpatami Siepraw wynosi już dziewięć punktów. Przeciszovia jest w tabeli ostatnia. Pocieszający dla zawodników czerwono-biało-zielonych jest jedynie fakt, że rywale w walce o ligowy byt także potracili punkty.

Soła Oświęcim – Przeciszovia Przeciszów 6:0 (2:0) 1:0 Cygnar (12') 2:0 Skrzypek (45') 3:0 Niewiedział (60') 4:0 Jamróz (67') 5:0 Janeczko (73') 6:0 Cygnar (76', z rzutu karnego)

Soła: Talaga – Stanek (85' Gąsiorek), Sałapatek, Skrzypek, Jamróz – Gleń (68' Nowak), Czarnik (74' Cieńkosz), Cygnar, Domański – Jasiński (59' Niewiedział), Janeczko Trener: Stemplewski

Przeciszovia: Antecki – Gawęda, Trawkowski, Skrobacz, Szafraniec – Romanek, Przybyła (76' Matla), Bartula, Kozioł (46' Momot) – Płonka (46' Michałek), Bartuś (71' T.Całus) Trener: Płonka