To co najgorsze już za nimi?

Zespół z Kóz nie miał łatwego początku sezonu. Orzeł borykał się z problemami kadrowo-mentalnymi, czego konsekwencją były wysokie porażki m.in. 1:7 z Sokołem Zabrzeg czy 2:6 z Zamkiem Grodziec. W ostatnim czasie Orzeł jednak powrócił na dobre tory i zaczyna regularnie punktować. Kozianie w ostatnim meczu pokonali faworyzowany Przełom 4:2. - Miejmy nadzieję, że to co najgorsze jest już za nami i w tych trzech ostatnich meczach nic się nie wydarzy złego. Mój zespół jest bardzo zmobilizowany ostatnim czasy, nie trzeba w szatni dodatkowo "napędzać" zawodników i to cieszy. Przełom oceniam pozytywnie mimo wszystko, mieli swoje sytuacje w tym spotkaniu - zaznacza Marcin Stefanowicz, trener Orła.

Lider nie zwalnia tempa.

Zwycięski marsz kontynuuje Soła Kobiernice. Podopieczni Kamila Zonia pokonali na trudnym terenie w Hecznarowicach miejscowy Sokół 3:1. Kawał charakteru pokazała także inna czołowa drużyna w bielskiej A-klasie, Żar Międzybrodzie Bialskie. Zespół ten do przerwy przegrywał 0:2 z rezerwami GLKS-u, aby po zmianie stron zanotować klasyczną remontadę i przechylić szalę wygranej na swoją stronę. - Soła to główny kandydat do awansu i nie ma co z tym dyskutować. Zebrała się tam fajna ekipa, nie było może wiele wzmocnień, ale ten skład się ustabilizował, zgrał i wszyscy widzimy efekty - ocenia Stefanowicz.

Ciekawych meczów nie zabrakło.

W pozostałych spotkaniach, Zapora Wapienica zanotowała kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując Zamek Grodziec 2:1. Iście ciekawe starcie stoczył Sokół Zabrzeg z Przełomem Kaniów. Gospodarze do przerwy prowadzili 3:1, jednak pisarzowiczanie po zmianie stron wrzucili na wyższy "bieg" i ostatecznie wygrali hokejowym rezultatem 5:4. Emocji nie zabrakło także w Ligocie, gdzie miejscowy LKS podejmował zespół z Bystrej. Z obopólnej wymiany "ciosów" górą wyszli piłkarze KS-u, zwyciężając 4:3. - Pionier pokazał się z fajnej strony w minionej kolejce. Musiał to być bardzo ciekawy mecz dla oka kibica. Robi nam się bardzo przebojowa liga - deklaruje szkoleniowiec drużyny z Kóz.