Ponad 200 kilometrów, z Sarnonico do Vittorio Veneto pokonali kolarz podczas 17 etapu Giro d'Italia. Pagórkowatą trasę najszybciej pokonał reprezentant gospodarzy. Polacy w komplecie finiszowali piętnaście minut po zwycięzcy. niemiec przemek Przemysław Niemiec (Lamgpre-Merida), podobnie jak Rafał Majka i Paweł Poljański (obaj Tinkoff-Saxo), do Włocha Stefano Pirazziego (Bardiani-CSF) stracili kwadrans „z kawałkiem”. Pirazzi do mety dotarł wraz z grupą kolarzy, która zdecydowała się na ucieczkę. Peleton, w którym jechali liderzy wyścigu oraz wszyscy Polacy, oszczędzał siły, uciekinierów nie „skasował”.

Kolarz z Pisarzowic w klasyfikacji generalnej znajduje się na 43. miejscu. Do posiadacza różowej koszulki – Nairo Quintany z Kolumbii (Movistar) – traci dużo – ponad godzinę i 20 minut. Majka w generalce nadal jest 5.