W Oberstdorfie, seriami treningowymi i kwalifikacjami, rozpoczął się doroczny Turniej Czterech Skoczni z udziałem polskich skoczków.

skoki szczyrk MP

Podczas treningów podopieczni trenera Łukasza Kruczka nie prezentowali się dobrze. Swoje próby zepsuli m.in. dwaj zawodnicy z Beskidów – pochodzący z Gilowic, Krzysztof Biegun oraz reprezentant Wisły Ustronianki, Piotr Żyła. Ale w serii eliminacyjnej wszyscy Polacy zmobilizowali się i w komplecie wywalczyli awans do niedzielnego konkursu głównego.

Z „biało-czerwonych” najwyższe miejsce w kwalifikacjach zajął Kamil Stoch. 129 metrów dało liderowi polskiej kadry 6. lokatę. 12. miejsce przypadło Maciejowi Kotowi (130 m), a tuż za nim znalazł się Biegun, po skoku na odległość 133 m. Na 19. pozycji sklasyfikowano dwóch Polaków – Jana Ziobro (131,5 m) i Żyłę (127 m). Problemów z uzyskaniem przepustki do zawodów nie miał również Klemens Murańka – 130,5 m i 23. miejsce. Wygrał Norweg Anders Bardal, który lądował na 134 metrze.

Jutrzejszy konkurs na obiekcie K-120 w Oberstdorfie (początek o godzinie 16:30) zostanie przeprowadzony w pierwszej serii systemem KO. Oto rywale Polaków:

Kamil Stoch – Anssi Koivuranta (Finlandia) Maciej Kot – Richard Freitag (Niemcy) Krzysztof Biegun – Gregor Deschwanden (Szwajcaria) Piotr Żyła – Antonin Hajek (Czechy) Jan Ziobro – Denis Korniłow (Rosja) Klemens Murańka – Tom Hilde (Norwegia)