Brzeszcze gościły Halowe Mistrzostwa Śląska Dzieci i Młodzików w lekkoatletyce. Podczas zawodów z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Magdalena Miękińska. Młoda zawodniczka MKS-u Żywiec zdobyła dwa medale. Magdalena Miekinska Podopieczna Zbigniewa Boczarskiego wywalczyła brązowy medal w skoku w dal oraz złoto w biegu na 60 metrów. Czas, który uzyskała Magdalena Miękińska – 7.90 sekundy – jest najlepszym wynik w Polsce w kategorii Młodzików.

Sukces zawodniczki żywieckiego MKS-u nie dziwi. Lekkoatleci trenujący pod okiem Boczarskiego systematycznie osiągają dobre wyniki w różnych kategoriach wiekowych. Szymon Wandzel jest Halowym Mistrzem Polski juniorów młodszych w trójskoku, Magda Niewiedział zajęła 4. miejsce w skoku wzwyż w kategorii juniorek młodszych. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem grupy Boczarskiego jest Krzysztof Tomasiak, który walczy o najwyższe laury w Polsce. Obecnie posiada 2. wynik w naszym kraju w skoku w dal i walczy o udział w Halowych Mistrzostwach Świata, które w dniach od 7 do 9 marca odbędą się w Sopocie. W minioną sobotę w Spale uzyskał rekord życiowy – 7.70 metra.