To był derbowy pojedynek w Żywcu, którego Koszarawa przegrać nie mogła. Postawić się gospodarzom chcieli za to futboliści Metalu Skałki, którzy tej wiosny jeszcze nie punktowali...

Koszarawa Zywiec Pierwszy kwadrans spotkania to piłkarskie szachy. Dopiero po upływie 15 minut nieco „zagotowało” się w szeregach Metalu Skałki. Świetnego podania Tomasza Adamusa nie wykorzystał jednak Rafał Hałat, który uderzył wprost w Andrzeja Nowakowskiego. Była to sytuacja, która zainicjowała festiwal nieskuteczności 17-latka w tym spotkaniu. W odwecie goście odpowiedzieli akcją, którą źle wykończył Dominik Natanek. W 21. minucie Koszarawa objęła prowadzenie. Świetną szarżą prawą stroną popisał się Wojciech Drewniak, którą zakończył podaniem w pole karne wprost pod nogi Adamusa, a ten wpierw ładnie się zastawił, aby chwilę później posłać piłkę po „długim” rogu. Przed przerwą podopieczni Zbigniewa Skórzaka mogli pokusić się jeszcze o dwa trafienia. Najpierw po szybkiej kontrze, niedokładnym ostatnim podaniem zaznaczył się Piotr Pindel, a następnie Hałat z kilku metrów, mając przed sobą tylko bramkarza, głową przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Do szatni ze skromną zaliczką schodziła, zatem faworyzowana Koszarawa. Po zmianie stron sygnał do odrabiania strat dali przyjezdni, ale pewnie interweniował golkiper żywczan. Na 20 minut przed końcem spotkania czerwoną kartkę ujrzał Damian Cieślar. Arbiter tego spotkania Leszek Niemczyk potwierdził, że nie da sobie w „kaszę dmuchać”, bowiem aż czterech zawodników w tym spotkaniu otrzymało żółty kartonik, za podważanie decyzji sędziego. Grająca w przewadze Koszarawa nie zadowalała się jednobramkowym prowadzeniem. Na boisku zarysowała się dominacja gospodarzy, co zaowocowało świetnymi sytuacjami do jej udokumentowania. Jednakże skuteczność nie była tego dnia domeną wicelidera „okręgówki”. Swoich okazji sam na sam nie wykorzystał Drewniak oraz Hałat, który łącznie miał ich... pięć. Materiał video z derbowego pojedynku: video. Koszarawa Żywiec - Metal-Skałka Żabnica 1:0 (1:0) 1:0 Adamus (21')

Koszarawa: Gałuszka – M.Biegun, Zyzak, Dobranowski, Drewniak, M.Fijak, Gazurek, Gołębiowski (87' Mieszczak), Hałat, Pindel, Adamus (88' Barcik) Trener: Skórzak

Metal Skałka: Nowakowski – Cieślar, Urbański, Węgrodzki, Kochutek (60' Pawlus), Kozak, Lach (80' Kania), Szczotka (46' Dudka), P.Biegun, Chowaniec, Natanek Trener: Z.Kupczak