Wygrywając z ekipą z Pruchnej piłkarze Pasjonata Dankowice wskoczyć mogli na szczyt tabeli bielskiej „okręgówki”, przynajmniej do czasu zakończenia meczów pozostałych zespołów ze ścisłej szpicy ligowej.

Pasjonat szwjko Nadspodziewanie łatwo dankowiczanie swój cel osiągnęli. – To był jeden z najspokojniejszych meczów w tym sezonie – mówi szkoleniowiec Pasjonata, Artur Bieroński, nawiązując do pełnej kontroli nad boiskowymi wydarzeniami, którą jego podopieczni posiadali.

W 23. minucie gospodarze wykorzystali pierwszą naprawdę dobrą okazję w sobotnie popołudnie. Marcin Paw otrzymał piłkę na 18. metrze, uderzył ją precyzyjnie, dodatkowo kozioł tuż przed Andrzejem Skrockim uniemożliwił golkiperowi ekipy z Pruchnej skuteczną interwencję. Obie drużyny nad owym wydarzeniem przeszły wyjątkowo spokojnie. Przyjezdni bynajmniej nie rzucili się do odrabiania strat, przeciwnik wyczekiwał swojej kolejnej szansy. I doczekał się w 40. minucie. Michał Wróbel przerzucił futbolówkę nad blokiem defensywnym LKS-u '99, dopadł do niej Tomasz Magiera, finalizując całą akcję.

I pewnie podopieczni Arkadiusza Wrzesińskiego zerwaliby się do bardziej zdecydowanych ataków, gdyby nie... rozstrzygnięcie. Bo za takie należało uznać trafienie Krystiana Patronia z 57. minuty, po asyście Wojciecha Sadloka. Było pewne wówczas, że dankowiczanie tak okazałego zapasu bramkowego nie zaniedbają. Co więcej, nie pozwolili zespołowi z Pruchnej na stworzenie realnego zagrożenia we własnym polu karnym.

– Mieliśmy bardzo dobrą skuteczność, bo wykorzystaliśmy niemal wszystkie stworzone szanse. Zagraliśmy też na zero z tyłu, co z perspektywy kilku meczów wcześniejszych ma istotne znaczenie. Za ten występ pochwaliłem zespół – zaznacza trener Pasjonata, który kwadrans po 16 objął... prowadzenie w PROFI CREDIT Bielskiej Lidze Okręgowej.

Pasjonat Dankowice – LKS ’99 Pruchna 3:0 (2:0) 1:0 Paw (23') 2:0 Magiera (40') 3:0 Patroń (57')

Pasjonat: Śmiłowski – Korczyk, Maciejewski, Mic.Wróbel (77' Kuszlewicz), Małysz, Herman, Mar.Wróbel (64' Szary), Magiera (68' Cięciel), Paw, Patroń, Sadlok (78' Tomala) Trener: Bieroński

LKS '99: Skrocki – Bednarek, Kowal, Kaszuba, Ostrzołek, Wysiński (65' Daw.Mencner), Banot (60' Orszula), Brachaczek, Błażejowski, Pańta, Chrysteczko (75' Dan.Mencner) Trener: Wrzesiński