Gdy wolę zgłoszenia do rozgrywek b-klasowych swoich „dwójek” wyraziły kluby z Pogórza i Strumienia, stało się niemal przesądzone, że minimalna liczba 6 ekip zostanie uzyskana. Wstępne zamierzenia zostały w przypadku wspomnianych zespołów potwierdzone oficjalnymi zgłoszeniami, tym samym rezerwy odpowiednio LKS-u i Wisły dołączyły do drużyn, które w B-klasie występowały w ubiegłym sezonie – Strażaka Pielgrzymowice, Promyka Golasowice, LKS-u Ochaby '96 oraz Olzy II Pogwizdów.
 Wśród uczestników zmagań na najniższym szczeblu zabraknie za to „dwójki” Błyskawicy Kończyce Wielkie. Klubowi włodarze do samego końca wahali się w kwestii przystąpienia drużyny do ligi. Ostatecznie jednak na taki krok się nie zdecydowali, uznając za mimo wszystko realne ryzyko konieczności wycofywania rezerw już w trakcie rozgrywek, a to przy ewentualnie pojawiających się problemach natury kadrowej.

B-klasowy start sezonu 2022/2023 zaplanowano na weekend 20-21 sierpnia br. Każda z ekip zaliczy po 20. spotkań, mierząc się z konkurentami systemem „mecz-rewanż” tak jesienią, jak i wiosną. Mistrz, niezależnie od rozstrzygnięć w wyższych ligach, zdobędzie prawo gry w A-klasie.