– Nie wiem co stało się z Beskidem w ostatnim meczu z Błękitnymi. Potencjał od Orła ekipa z Brennej ma znacznie większy, więc zakładam, że sobie odbije poniesioną stratę i jeszcze włączy się do walki o najwyższe cele. Niech trener Przemysław Meissner prowadzi swoją gwardię prosto do „okręgówki”!

W trudnej sytuacji kadrowej Błękitni wyrwali punkty na niewygodnym terenie w Brennej, ale teraz mogą zderzyć się ze ścianą. Rozpędzona drużyna z Goleszowa ma w swoich szeregach zawodników z przeszłością w wyższej lidze i nie ma się co dziwić, że plasuje się na czele tabeli.

Mecz podwyższonego ryzyka w Rudniku. Niestety dla kolegi Grzegorza Brychcego to zespół z Pruchnej wygra i wykona ważny krok w kierunku utrzymania. Przyznam, że aż przyjemnie było patrzeć, jak piłkarze z Pruchnej grali przeciwko nam. Wygraliśmy 7:3, ale równie dobrze to rywal mógł nas „zlać” w takim samym stosunku.

LKS Kończyce Małe to rycerz wiosny, który robi swoje i teraz kolejne punkty zdobędzie. Zryw oceniać trudno, bo spisuje się bardzo chimerycznie, a to nie wróży niczego dobrego w kontekście najbliższego spotkania.

Przegrana w środę zaległość to dodatkowy balast dla Olzy Pogwizdów. Mecz w Iskrzyczynie raczej odbije się czkawką w konfrontacji z Cukrownikiem, który ma spore zaplecze ludzkie i jakość. To dobrze, bo środowisku zależy na odbudowaniu klubu w Chybiu i jego powrocie na należne miejsce.

Fajny mecz zapowiada się w Iskrzyczynie. Nie będę specjalnie oryginalny i postawię na remis. Niech dyspozycja dnia zdecyduje, bo piłkarsko argumenty – może i na wyższą ligę – są w mojej ocenie po obu stronach – Iskry i gości z Dębowca.

Nam jesienią sytuacja się skomplikowała i dość szybko oddaliśmy innym drużynom pole walki o awans. Możemy teraz jedynie z „drugiej linii” próbować karty rozdawać. Wszystkim kandydatom do awansu chcemy pozabierać punkty. A czy to się uda? Taki jest cel, a boisko go zweryfikuje. Wyczekujemy w każdym razie pozostałych meczów z niecierpliwością.


Program 23. kolejki:

27.05.2023 r. (sobota), g. 17:00
Błyskawica Kończyce Wielkie – Victoria Hażlach

28.05.2023 r. (niedziela), g. 17:00
Błękitni Pierściec – LKS Goleszów (g. 11:00)
Orzeł Zabłocie – Beskid Brenna (g. 14:00)
LKS Kończyce Małe – Zryw Bąków
Olza Pogwizdów – Cukrownik Chybie
Iskra Iskrzyczyn – Strażak Dębowiec
LKS Rudnik – LKS '99 Pruchna