Prawie 400 pływaków z Polski, Czech i Słowacji zgromadziły na starcie Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar MTP Delfin Cieszyn. Pozytywnie w stawce zaprezentowali się podopieczni koziańskiej Victorii. Pływaczki także miały udane dni.

plywanie kozy w cieszynie Zawodnicy z Kóz zdobyli w stawce rywalizujących siedem medali. Patryk Blachura czterokrotnie stawał na podium – na najwyższym stopniu za 200m stylem zmiennym ustanawiając rekord zawodów i 100m motylkowym (rekord klubu) oraz na drugim stopniu za 100m dowolnym i 100m grzbietowym (rekord klubu). Marcin Malarz wywalczył dwa brązowe krążki na 200m zmiennym i 100m motylkowym, a Damian Otrząsek zdobył srebrny medal na 200m zmiennym, a na 100m grzbietowym uplasował się tuż za podium.

Natomiast Emilia Drzazga reprezentowała klub na Międzynarodowych Mistrzostwach Stalowej Woli, gdzie wywalczyła cztery medale – złoty na 200m stylem grzbietowym i trzy srebrne na 100m zmiennym, 100m grzbietowym oraz 200m zmiennym. Z kolei Weronika Kuc wzięła udział w zawodach Ströck ATUS Graz Trophy 2014 w Austrii na długim basenie. Jej dorobek to srebrny medal na 50m stylem grzbietowym i rekord klubu ze świetnym czasem na 200m zmiennym.