– Na mecz Błękitnych z Olzą spoglądam przez pryzmat prezesów obu klubów, którym gorąco kibicuję. Chciałbym, aby obie drużyny w tym starciu cieszyły się z... kompletu punktów.

Piłkarsko Strażak to zespół na „top 3” naszej ligi. Myśli o awansie nie są w jego przypadku na wyrost. Zapowiada się ciekawe spotkanie, bo LKS Kończyce Małe zdaje się zwyżkować z formą. Moje wskazanie kieruję bardziej w stronę zespołu z Dębowca.

Dla mnie Iskra to największa niespodzianka „in plus” w A-klasie. Nie zakładałem, że aż tyle punktów zdobędzie na tym etapie rozgrywek. Górala od samego początku widziałem w czołówce i to jak najbardziej podtrzymuję. Wygrają goście. A dlaczego? Chcą szybko wrócić do „okręgówki”, aby nie musieć rywalizować z tak wymagającym konkurentem, jak Beskid Brenna.

Niewiele może się wydarzyć w konfrontacji ekip z Hażlacha i Rudnika. Jeden z faworytów ligi pewnie sięgnie po punkty.

Przy takim potencjale trenera Sławka Macheja jestem wielce zaskoczony, że prowadzi drużynę w A-klasie, a nie choćby w III lidze. Kibicuję mu, aby szybko wspinał się po kolejnych szczeblach. A tak nawiasem mówiąc za niedługo przyjeżdżamy do Kończyc Wielkich i teraz Błyskawica musi podreperować licznik punktowy, bo w następnym meczu domowym będzie jej o to ciężko.

 Jestem „po słowie” z Adrianem Sikorą, że kolejnym klubem w jego CV będzie Beskid Brenna. Na razie kibicuję mu, aby strzelał gole dla zespołu z Nierodzimia. Triumf nad Orłem wydaje się niemal przesądzony, bo przecież siła KS Nierodzim tkwi nie tylko w ofensywie, ale i począwszy od osoby tak solidnego bramkarza.

Co dla nas może okazać się kluczowe, to zmiana dnia rozgrywania domowych meczów. Liczymy, że zlikwidujemy dzięki temu syndrom niedzielnego poranka, który jak mniemamy wpływał na nasze słabsze rezultaty. Odpowiedź poznamy w starciu z liderem, trudno zresztą o lepszą motywację, niż konfrontacja z takim zespołem. Zagramy bez Jurka Szymury. To spore osłabienie, ale zrobimy wszystko, aby zadedykować mu zwycięstwo, a on sam mógł przekazać po meczu radosne wieści fanatykom breńskiej piłki poprzez klubowy fanpage.


Program 7. kolejki:

25.09.2021 r. (sobota), g. 16:00
Beskid Brenna – LKS '99 Pruchna

26.09.2021 r. (niedziela), g. 16:00
KS Nierodzim – Orzeł Zabłocie (g. 11:00)
Błękitni Pierściec – Olza Pogwizdów (g. 11:00)
Błyskawica Kończyce Wielkie – LKS Goleszów
LKS Rudnik – Victoria Hażlach
LKS Kończyce Małe – Strażak Dębowiec
Iskra Iskrzyczyn – Góral Istebna