Drugi etap Tour de Pologne, liczył ponad 206 km. Na jego trasie były trzy znane górskie podjazdy, na przełęcze Pampeago, Costalunga i Pordoi. Śmiało można powiedzieć, że był to najtrudniejszy etap w historii wyścigu. Niemiec_Przemek W tegorocznym Tour de Pologne o Plakach jadących w wyścigu może być głośno. W zasadzie już jest. Liderem po dwóch etapach został Rafał Majka z grupy Saxo-Tinkoff. W klasyfikacji generalnej wyprzedza o 4 sekundy Sergio Henao i 6 sekund Christophea Riblona, który wygrał drugi etap wyścigu. Dość nietypowo, 70 edycja Tour de Pologne rozpoczęła się we Włoszech.

Jadący w wyścigu Przemysław Niemiec, przed startem zapowiadał walkę na całego. - Stawka kolarzy zapowiada się świetnie - tylko się z tego cieszyć, będzie jeszcze ciekawiej. Lampre-Merida wystartuje w mocnym składzie. Pojadą Scarponi i Ulissi, którzy później mają w planach Vueltę, i spodziewam się, że będą w wysokiej formie. Pierwsze góry powinny pokazać, kto zostanie u nas liderem. Dla mnie będzie to ostatni dłuższy wyścig w roku i motywacji do jak najlepszej jazdy mi nie zabraknie, ale wszystko zweryfikuje szosa - pisał na swoim blogu kolarz z Pisarzowic, który drugi, rozegrany we Włoszech etap, zakończył na 63 miejscu. W klasyfikacji generalnej Niemiec jest 97. Do prowadzącego Majki traci niespełna 55 minut.

Dzisiaj kolarze odpoczywają. Jutro, już w Polsce, ponownie będą się ścigać. III etap 70.Tour de Pologne wystartuje w Krakowie, a zakończy się w Rzeszowie. Do pokonania zawodnicy będą mieli 226 km.