Podczas ósmego etapu Giro d'Italia kolarze pokonali 179 kilometrów okraszonych kilkoma podjazdami. "Nasz" beskidzki jedynak powodów do satysfakcji nie miał. Niemiec_Przemek Przemysław Niemiec zajął odległą 48. pozycję, do zwycięzcy stracił ponad 7 minut. Kolarz z Pisarzowic pocieszać może się tym, że najlepszy na trasie etapu z Foligno do Montecopiolo okazał się Diego Ulissi. Klubowy kolega Niemca wygrał drugi etap podczas tegorocznego wyścigu dookoła Włoch.

W klasyfikacji generalnej Niemiec zajmuje 38. miejsce. Strata do nowego lidera, którym po wczorajszym etapie, m.in. ze względu na trzy podjazdy najtrudniejszym z dotychczasowych, został Australijczyk Cadel Evans wynosi ponad 10 minut.

Warto wspomnieć o poczynaniach pozostałych Polaków. Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) finiszował na 8. miejscu, a w generalce jest 3! Klubowy kolega Majki, Paweł Poljański wjechał na Montecopiolo jako 45. zawodnik.