Każdy z zespołów bielskiej „okręgówki” jest dla faworytów groźnym, jeśli ci nie zaprezentują swojego maksimum. Przykładu daleko szukać nie trzeba.

cisiec maksymilian

Zdecydowanym faworytem meczu Maksymiliana z Pasjonatem byli goście. Wszak wiosną punktują systematycznie, drużyna z Ciśca swój dorobek w rundzie rewanżowej powiększyła natomiast tylko o punkt.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 4. minucie Adrian Śmiłowski faulował w polu karnym Krzysztofa Bąka. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Patryk Semik. W dalszej fazie premierowej odsłony nieco więcej z gry mieli dankowiczanie - Wojciech Sadlok trafił w słupek, niezłej okazji nie wykorzystał Krystian Patroń - ale przyznać należy, iż Maksymilian postawił rywalowi twarde warunki... dosłownie.

Optyczna przewaga gości po przerwie się utrzymywała. W 61. minucie Maciej Wojtyła został ukarany drugą żółtą kartką, wydawało się wówczas, że Pasjonat złamie opór konsekwentnie i ambitnie grającym gospodarzy. Z gola cieszyli się jednak miejscowi. Niezawodny Maciej Figura wykończył indywidualną akcję. Taki obrót boiskowych wydarzeń sprawił, że osłabiona drużyna z Ciśca mogła bronić korzystnego rezultatu. Czyniła to skutecznie przez... niespełna 120 sekund. Po faulu na Sadloku arbiter wskazał na „wapno”. Marcin Herman „jedenastkę” wykorzystał. Kontaktowy gol zapowiadał ciekawą końcówkę. Rzeczywiście taka była. Swoje okazje mieli przyjezdni, grający w kontry zawodnicy ekipy z Ciśca mogli natomiast przypieczętować zwycięstwo. Świetnych okazji nie wykorzystał Maciej Figura, wcześniej pomylił się także grający szkoleniowiec Maksymiliana.

Maksymilian Cisiec – Pasjonat Dankowice 2:1 (1:0) 1:0 Semik (4', z rzutu karnego) 2:0 M.Figura (65') 2:1 Herman (67', z rzutu karnego)

Maksymilian: Michalski – Dudka, Gluza (90' Gawliński), Kastelik, Semik, Trzop, Wojtyła, Bąk (68' Krutak), Gołębiowski, M.Figura, Duraj (46' Ł.Figura) Trener: Bąk

Pasjonat: Śmiłowski – Tomala (77' Małysz), Bieroński, Krawczyk (66' Mich. Wróbel), Lech, Stasica (76' Mazur), Herman, Mar.Wróbel, Sadlok, Ogiegło, Patroń Trener: Bieroński