Zespół z Chybia zdobył we wcześniejszych tegorocznych meczach 2 punkty, drużyna z Ciśca również 2. Obu ekipom zależało na pierwszej pełnej puli. Zebrzydowice Chybie rr

Zasłużenie swój dorobek punktowy powiększyli gospodarze. Zanim do tego doszło stracili jednak gola, a potem dopisało im szczęście. W 13. minucie goście po przejęciu futbolówki przeprowadzili kontratak, w którego finalnym momencie Maciej Figura znalazł się przed Romanem Nalepą. Snajper Maksymiliana okazji nie zmarnował. – Zbyt delikatnie zachowaliśmy się w obronie przy stracie tego gola – ocenia Andrzej Myśliwiec. – Wyrównaliśmy po tzw. „centrostrzale”. Bramkarz rywala dostał piłkę za kołnierz – komentuje szkoleniowiec chybian. Na listę strzelców wpisał się wówczas Dariusz Zygma.

W premierowej odsłonie więcej z gry mieli gospodarze, ale niewiele w ofensywie z tego wynikało. Po przerwie ilość – długość utrzymywania się przy piłce – przełożyła się na jakość – gole. – Dominowaliśmy w środku pola, to był klucz do sukcesu – podkreśla Myśliwiec. Tuż po zmianie stron jego podopieczni objęli prowadzenie. W 49. minucie dogranie Patryka Chmiela głową na gola zamienił Błażej Bawoł. Natomiast Patryk Ułasewicz zapewnił Cukrownikowi większy komfort poczynań w minucie 69. Tym razem w rolę asystenta wcielił się Rafał Szczygielski, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Rywali, szukających przez większą część meczu swoich szans w kontratakach bądź próbach gry długą piłką, dobił precyzyjnym uderzeniem przy słupku Damian Wojtoń. W międzyczasie Zygma ostemplował jeszcze z bliska poprzeczkę.

Cukrownik Chybie – Maksymilian Cisiec 4:1 (1:1) 0:1 M.Figura (13') 1:1 Zygma (34') 2:1 Bawoł (49') 3:1 Ułasewicz (69') 4:1 Wojtoń (78')

Cukrownik: Nalepa – A.Stokłosa, Feruga, Adaszek, Ułasewicz (80' Ł. Kajstura), Poloczek, Urbańczyk (75′ M.Stokłosa), Zygma, Wojtoń, Chmiel (65' Szczygielski), Bawoł (85′ Mąka) Trener: Myśliwiec

Maksymilian: Łysoń – Trzop, Śleziak, Frydel, Gołębiowski, Kastelik, Płotka (46' Miodoński), Motyka, Wróbel, Janczarek (70' Dudka) M.Figura (85' Pytel) Trener: Stawowy