Decyzją trenera Jacka Nawrockiego w gronie rozgrywających pojawiły się obie zawodniczki na tej pozycji, występujące w zbliżającym się ku końcowi sezonie w barwach BKS Profi Credit. Nominację otrzymały Marlena Pleśnierowicz oraz Julia Nowicka. Bielski klub poszczycić się może również reprezentantkami kraju na pozycji przyjmującej. Uznanie w oczach sztabu kadry znalazły Emilia Mucha i Olivia Różański.

Potwierdzając powołaniami odmłodzenie 27-osobowej reprezentacji na rok 2018, nie zabrakło w niej miejsca dla obecnych uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej, jaka stacjonuje w Szczyrku. Pod uwagę w kontekście występów w biało-czerwonych barwach brane będą przyjmujące Oliwia Bałuk i Zuzanna Górecka oraz środkowa Aleksandra Gryka.

Siatkarki na badaniach lekarskich spotkają się już 29 kwietnia w Warszawie. W dniach 10-11 maja reprezentacja Polski rozegra mecze towarzyskie, po nich część zawodniczek wyleci do USA na pierwszy turniej Ligi Narodów. W sierpniu przewidziane zostały natomiast sparingi z Czeszkami i Słowaczkami, zaś we wrześniu kadra weźmie udział w prestiżowym turnieju w Montreux.