Kolejne rozstrzygnięcia w Bielskiej Lidze Okręgowej za nami. Znamy już mistrza i kolejnego spadkowicza. A poniżej komentarz do wyników, fachowym okiem Piotra Tymińskiego, byłego szkoleniowca beskidzkich drużyn piłkarskich różnego szczebla rozgrywek.

blo_logo

– Nie pozostaje nic innego, jak pogratulować zespołowi Spójni Landek. Z jednej strony efektownej wygranej nad Błyskawicą, z drugiej awansu do IV ligi. Radość Spójni to jednocześnie wielki smutek zdegradowanych już piłkarzy z Drogomyśla.

Walczy Skałka Żabnica i pokazuje, że na utrzymaniu tej drużynie zależy. Jeden punkt, wobec zwycięstwa Zapory Porąbka, to jednak zdobycz niewielka i sytuacja żabniczan wciąż jest trudna. Kuźnia myśląc o miejscu na podium „okręgówki” będzie musiała sprężyć się na finiszu.

Myślę, że Koszarawa już po remisie z Morcinkiem miała świadomość, że awans się oddalił. Porażka w Wilamowicach dała satysfakcję Spójni i dodatkowo zmotywowanym gospodarzom. Sławek Szymala bronił przecież swego czasu barw Koszarawy.

Już w ostatnich komentarzach chwaliłem drużynę z Porąbki za znakomitą postawę w drugiej części rundy wiosennej. I tym razem zespół Zapory to potwierdził. Ta drużyna, na co wskazuje jej forma, powinna utrzymać się w lidze okręgowej. Z kolei bliscy już celu piłkarze z Bestwiny nieco skomplikowali swoją sytuację po tej porażce.

Wszystko zgodnie z normą w Chybiu. Cukrownik, choć nie w oszałamiających rozmiarach, zasłużenie pokonał Zaporę Wapienica, dostarczyciela punktów w tym sezonie.

Punktów potrzebował bardzo Pasjonat. Zwycięstwo nad Wisłą gwarantuje spokój w końcówce sezonu. Goście natomiast, dawno już pogodzeni z losem, znów nie byli w stanie powalczyć o korzystny wynik z mocniejszym przeciwnikiem.

Wyniki 32. kolejki: LKS Bestwina – Zapora Porąbka 0:2 (0:2) Cukrownik Chybie – Zapora Wapienica 3:0 (2:0) Pasjonat Dankowice – Wisła Strumień 5:0 (0:0) Wilamowiczanka Wilamowice – Koszarawa Żywiec 2:1 (0:0) Kuźnia Ustroń – Metal Skałka Żabnica 1:1 (1:1) Spójnia Landek – Błyskawica Drogomyśl 5:1 (1:1)

LKS Pewel Mała – Beskid Skoczów (19.06.2013 r., g. 18:00) GKS Radziechowy-Wieprz – Tempo Puńców (19.06.2013 r., g. 18:00) Pauza: Morcinek Kaczyce