Długimi fragmentami koszykarze DAAS Basket Hills dominowali w Gliwicach. Plan rozsypał się w decydującej odsłonie meczu.

DAAS Basket Hills Bielszczanie rozpoczęli spotkanie bardzo skuteczną grą, zwłaszcza w drugiej kwarcie wyraźnie odskoczyli akademikom i na przerwę schodzili z zaliczką 13 „oczek”. Nic złego dla gości nie wydarzyło się w trzeciej części potyczki, choć już dało się odczuć wzmożone zaangażowanie koszykarzy z Gliwic. W istocie w ostatniej kwarcie gospodarze podkręcili tempo, zmuszając bielską drużynę do sporej liczby błędów. Na kilka minut przed końcem przewaga zmniejszyła się do kilku punktów, aż wreszcie gliwiczanie stanęli przed szansą wygrania meczu w decydującej akcji. Wykorzystali ją i mimo prowadzenia praktycznie przez całe spotkanie, ekipa DAAS Basket Hills wyjechała z Gliwic „na tarczy”.

W tabeli III ligi bielscy koszykarze plasują się na 2. miejscu, ustępując o 2 punkty drużynie MKS Otmuchów.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 73:72 (18:19, 11:23, 17:17, 27:13)

Najlepiej punktujący dla DAAS Basket Hills: Reinhard – 22, Kozaczka – 17, Mądry – 8.