Finisz rozgrywek skoczowskiej A-klasy nastąpi już w najbliższy czwartek. Ostatnie mecze awizujemy, ale i te z minionej niedzieli podsumowujemy wspólnie z Dariuszem Owczarczykiem, szkoleniowcem zebrzydowickiej Spójni.

– Stoczyliśmy bardzo wyrównany bój z Wisłą. W pierwszej połowie gospodarze mieli przewagę i sytuacje bramkowe, ale po przerwie gra się wyrównała i równie dobrze to my mogliśmy wygrać. Cieszymy się z remisu, bo brakuje nam trzech zawodników w składzie i stąd konieczne jest dokonywanie zmian.

Duże zaskoczenie przyniósł mecz w Goleszowie. Gospodarze mieli jeszcze szansę, by powalczyć o awans, tymczasem po „wpadce” z Beskidem Brenna, ona uciekła.

Wysoki wynik również w konfrontacji LKS-u Pogórze z Victorią Hażlach. Przegrany zespół jest już wyraźnie rozbity i walki praktycznie nie podjął. Niemniej jednak to drużyny wyrównane, patrząc, jak na wiosnę spisywali się piłkarze z Pogórza.

Trochę w złą stronę zaskoczył mnie zespół z Kończyc Małych. Coś jest tam nie tak, skoro w kolejnym meczu przy wyniku 0:0 do przerwy, wysoko przegrywają. Nie wierzę, by był to czynnik związany z przygotowaniem kondycyjnym. Być może przychodzi jakieś załamanie, gdy drużyna traci gola i stąd kolejne. Widziałem LKS Kończyce Małe w meczu ze Strażakiem i wówczas prezentowali się naprawdę pozytywnie, także w drugiej połowie.

Po wzmocnieniu Piasta przez takiego zawodnika, jak Ireneusz Jeleń wysokie rezultaty w spotkaniach Piasta Cieszyn dziwić nie mogą. Jeden taki piłkarz potrafi na tym szczeblu rozgrywek zrobić wielką różnicę.

Wyniki 25. kolejki:

Wisła Strumień – Spójnia Zebrzydowice 1:1 (0:0)
LKS Pogórze – Victoria Hażlach 5:2 (1:1)
LKS Goleszów – Beskid Brenna 1:5 (1:2)
Olza Pogwizdów – Piast Cieszyn 2:7 (2:3)
Błyskawica Kończyce Wielkie – LKS Kończyce Małe 3:0 (0:0)
Błyskawica Drogomyśl – Trójwieś Istebna 3:0 (walkower)

aklasa_skoczow
– W starciu w Brennej stawiam na gospodarzy, którzy są „na fali” po efektownej wygranej w Goleszowie. Dodatkowo zagrają przecież na własnym boisku.

Błyskawica Drogomyśl to silna drużyna, o czym sami przekonaliśmy się. Najbliższe spotkanie wygrać musi i tak się w mojej opinii stanie.

Nie przewiduję niespodzianki w Cieszynie. Stawiam tu zdecydowaną „jedynkę”. Nie wydaje mi się to możliwe, aby LKS Goleszów osiągnął korzystny rezultat. Piast po prostu musi wygrać.

Po dwóch kolejnych porażkach optymistycznym akcentem będą chcieli zakończyć sezon w Kończycach Małych. Sądzę, że gospodarze potyczki z Olzą Pogwizdów udanie zwieńczą rozgrywki.

Dla nas rywalizacja z Błyskawicą to mecz o miejsce. W przypadku zwycięstwa przeskoczymy przeciwnika w tabeli. Doceniam klasę rywala i osiągane wyniki. Wiem, że ten zespół stać na dużo. Będą walczyć, ale my też zrobimy wszystko, by z tego spotkania wyjść zwycięsko. Wierzę, że wygramy.