Beniaminek z Leśnej wiosną uprzykrzył już życie faworyzowanym rywalom. Kolejnemu też zawzięcie próbował, lecz celu tym razem nie osiągnął.

LKS Lesna rrr Gospodarze ponownie jednak sprawili faworyzowanemu przeciwnikowi mnóstwo problemów. Wyrównany bój o punkty z końcowych minut meczu to w dużej mierze następstwo braku skuteczności gości z Żywca. W pierwszej części z dogodnych pozycji piłki do bramki skierować nie byli w stanie Radosław Michalski i Grzegorz Szymoński, gol wydawał się pewnikiem przy strzale z bliska Przemysława Miodońskiego, lecz w ostatniej chwili piłkarze beniaminka wybronili się. Trafienie Góral zanotował jedno, po dwójkowej akcji Michalski-Szymoński z finalizacją tego drugiego w 34. minucie.

– Nie rozstrzygnęliśmy meczu przed przerwą i w drugiej połowie zrobiło się nerwowo, a gospodarze zwietrzyli swoją szansę – wyjaśnia Krzysztof Bąk, szkoleniowiec żywczan.

I w istocie przy takim scenariusz do straty punktów przez Górala mogło dojść. W 75. minucie odważniej poczynających sobie gospodarzy wynagrodził Maciej Krysta, który przymierzył pod poprzeczkę po dograniu Łukasza Łodziany z głębi pola. Po kilku minutach z żywieckiego punktu widzenia wszystko wróciło do normy, bo Kamil Gazurek dobił do „pustaka” odbity przez Macieja Kupczaka strzał Grzegorza Jodłowca. Piłkarze z Leśnej raz jeszcze rzucili na szalę wszystkie pokłady ambicji i... swoje okazje na doprowadzenie do remisu wypracowali. Po kornerze dla miejscowych formę własnego bramkarza pod naciskiem Marcina Wróbla sprawdził Sebastian Klimek. Adrian Gołek został bohaterem Górala także po wybronionym w pięknym stylu rzucie wolnym Marcina Marciniaka.

– Szczególnie na boisku w Leśnej nie gra się łatwo z tak ambitnie walczącym przeciwnikiem, stąd nasza satysfakcja po wygranej – kwituje szkoleniowiec drużyny z Żywca.

LKS Leśna – Góral Żywiec 1:2 (0:1) 0:1 Szymoński (34') 1:1 Krysta (75') 1:2 Gazurek (80')

LKS Leśna: Kupczak – Sz.Kowalczyk, Lach, Binda (46' A.Kowalczyk), Ł.Biegun, Sewera, Rzeszótko (85' Jagosz), Mar.Borak (46' Krysta), Łodziana (85' Piątek), Marciniak, Wróbel Trener: Szymala

Góral: Gołek – M.Biegun, K.Jodłowiec, Gąsiorek, Tomiczek (60' Mar.Gołuch), Klimek, Osmałek (70' G.Jodłowiec), R.Michalski (80' Mic.Gołuch), Szymoński, Miodoński, Gazurek Trener: Bąk