UKS Set Kaniów zaznaczył swoją obecność podczas silnie obsadzonego turnieju kajak-polo we Włoszech.

UKS Set Kaniow_podium

Reprezentanci klubu z Kaniowa udali się do Włoch na 25. edycję „Franco Baschirotto Memorial Challenge Trophy”, gdzie przyszło rywalizować im z drużynami ze Szwajcarii, Niemiec, Węgier, Czech, Anglii, Hiszpanii i Włoch. Turniejowe mecze stały na wysokim poziomie, a zawodnicy UKS Set wypadli bardzo przyzwoicie. W grupie seniorów, w której wystartowało łącznie 17 drużyn, kaniowska ekipa w składzie: Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Paweł Michalec, Borys Zubczewski, Maciej Paszana i Piotr Bajerski, w walce o finał przegrała jedną bramką w dogrywce z Canoe Swarzędz. Ostatecznie 1. miejsce zajęli Szwajcarzy, 2. lokatę wspomniany pogromca kaniowian, którym z kolei przypadła pozycja na najniższym stopniu podium.

Jeszcze lepiej powiodło się żeńskiemu zespołowi. Barw UKS Set broniły: Marzena Pilarz, Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga, Katarzyna Ciupak i Sandra Pilarz. Kaniowskie zawodniczki kajak-polo triumfowały w sposób przekonujący w poszczególnych spotkaniach, dystansując ekipy z Włoch i Niemiec.

Start we Włoszech możliwy był dzięki dofinansowaniu wyjazdu ze środków Urzędu Gminy Bestwina. Przed kajak-polistami UKS Set Kaniów (2 drużyny męskie i 1 żeńska) start w Mistrzostwach Polski, które w nadchodzący weekend odbędą się w Poznaniu.