W historycznej konfrontacji zmierzyły się na „Górce” drużyny Bielskich Orłów i Oldbojów Kielc. Było to spotkanie bardzo zacięte i ciekawe.

oldboy bielskie orły Dodać należy na wstępie, że również stojące na dobrym, piłkarskim poziomie, mimo nie do końca sprzyjającej pogody. Do przerwy po strzale Roberta Króla prowadzili goście z Kielc. W pierwszym kwadransie drugiej połowy trafieniami odpowiedział Łukasz Błasiak. Bielskie Orły grały skutecznie, ale to rywale za sprawą Marcina Stemplewskiego zdobyli ostatnią bramkę tego dnia i historyczna, pierwsza potyczka zespołów oldbojów z Kielc i Bielska-Białej zakończyła się sprawiedliwym remisem. Mecz na bielskiej „Górce”, toczony w przyjaznej atmosferze, obejrzało liczne grono kibiców oraz zaproszeni goście specjalni – prezes bielskiego podokręgu BOZPN Roman Kubieniec oraz legenda bielskiego futbolu Eugeniusz Kulik. Po rywalizacji na boisku odbyło się wspólne spotkanie okolicznościowe przedstawicieli obu drużyn, podczas którego wyrażono chęć rozegrania jesienią meczu rewanżowego – na Kielecczyźnie.

To kolejne wydarzenie, które przeprowadzone zostało z udziałem Bielskich Orłów w roku jubileuszu 15-lecia funkcjonowania. Piłkarski mecz poprzedziło szczególne wydarzenie. Marek Wołoch, znakomity przed laty piłkarz BKS-u, obecnie mieszkający od 30 lat w Kanadzie i w miarę możliwości występujący w ekipie Bielskich Orłów, otrzymał Honorową Odznakę Bielskich Orłów.

Bielskie Orły – Oldboje Kielc 2:2 (0:1) 0:1 Król (30') 1:1 Błasiak (48') 2:1 Błasiak (57') 2:2 Stemplewski (70')

Skład Bielskich Orłów: Marszałek – Hajduga, Gardas, Woźniczka, Radwan, Ryczan, Mizia, Droździk, J.Kasperek, G.Kasperek, Kubica, Wołoch, Błasiak, Wróbel, Kołodziej, Rozmus, Szczotka, Wojtulewski Trener: Jacek Mizia

Skład Oldbojów Kielc: Sroka – Włochowski, Król, Stemplewski, Wójcik, Kowalczyk, Białek, Maszczyk, Kuleta, Pędzik, Zdziechowicz Trener: Wojciech Słaby

Sędziowali: Krzysztof Koziarski, Leszek Kowalewski, Henryk Wnuk.