XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie miał szczególną rangę w Wilkowicach. Z myślą o potrzebujących przeprowadzony zostanie w najbliższą niedzielę piłkarski turniej.

wosp_logo

Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną seniorów przeznaczone zostaną środki zebrane podczas zmagań w Wilkowicach. W tym szczytnym celu do Wilkowic zawita 12 amatorskich zespołów, ale nie zabraknie i znaczących postaci futbolu w naszym regionie. Tu wspomnieć należy m.in. o Macieju Mizi, byłym zawodniku BKS-u Stal, Adrianie Sikorze, byłym reprezentancie Polski i piłkarzu Podbeskidzia czy znanym z ławki trenerskiej bielskiego klubu Tomaszu Świderskim. Swoją drużynę wystawi współpracujące z nami Stowarzyszenie Druga Strona, w barwach którego zaprezentują się osoby związane z Podbeskidziem.

W trakcie piłkarskiego turnieju w hali GOSiR w Wilkowicach, między godziną 9:00 a 17:00, każdy z kibiców będzie mógł przekazać darowiznę do orkiestrowych puszek, a także wziąć udział w licytacji atrakcyjnych gadżetów.