Zbliża się Międzynarodowy Turniej Oldbojów „Beskidy 2013”. Tegoroczna edycja mieć będzie charakter szczególny, związany z benefisem Eugeniusza Kulika.

bielskie_orły_2013

Cztery drużyny oldbojów zagrają w dorocznym turnieju piłkarskim. Prócz pełniących rolę gospodarza i organizatora Bielskich Orłów, o zwycięstwo powalczą zespoły Orłów Zaolzia, Zagłębia Sosnowiec i Wilkowic. Zawody odbędą się na obiektach Rekordu w Cygańskim Lesie. Ich początek wyznaczono na godzinę 10:00 w niedzielę 23 czerwca.

Patronem tegorocznej edycji „Beskidy 2013” został Eugeniusz Kulik, jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii miasta Bielska-Białej. W latach 70. grał w ekipie BKS-u, później był jej trenerem. Obecnie na rzecz piłki nożnej pracuje w Beskidzkim Okręgowym Związku Piłki Nożnej, gdzie zajmuje się głównie organizacją turnieju piłkarskich dla dzieci i młodzieży.

– Zapraszamy zarówno starszych sympatyków futbolu pamiętających Eugeniusza Kulika z boiska, jak i młodsze pokolenie kibiców. Będzie to doskonała okazja spotkania się z gwiazdami piłki nożnej z dawnych lat – rekomenduje wydarzenie Sławomir Wojtulewski, prezes TS Bielskie Orły.