Odbudowali morale

Zapora Porąbka tydzień wcześniej niespodziewanie przegrała w derbowym meczu z Żarem. Beniaminek "Serie A" szybko jednak powrócił na właściwe tory. Zapora na własnym terenie pewnie pokonała innego beniaminka, Iskrę Rybarzowice aż 7:0. Walnie do tego wyniku przyczynił się były zawodnik Czarnych Jaworze, Janusz Cyran - autor hat-tricka. - Była w nas sportowa złość po meczu z Żarem. Nie ma co ukrywać, przegraliśmy frajersko. Nie wykorzystaliśmy wielu okazji bramkowych, na czele z rzutem karnym i to się zemściło. Moi zawodnicy jednak zmobilizowali się i szybko odbudowaliśmy morale. Zagraliśmy bardzo dobry mecz z Iskrą, która widać, że ma swoje problemy kadrowe - zauważa Maciej Gilek, trener Zapory.

Hit dla Górali, LKS Ligota się nie zatrzymuje

Jako hit 8. kolejki awizowane było starcie rezerw GLKS-u z "trójką" Podbeskidzia. Pierwsza połowa była dość wyrównana. Górale wygrywali jedną bramką, aby po przerwie przejąć inicjatywę i w ostatecznym rozrachunku cieszyć z wygranej 4:1.Na pozycji wicelidera plasuje się niezmiennie LKS Ligota, która wygrała z KS-em Bystra 2:1 po golu w końcówce spotkania. - Ekipa z Ligoty ma bardzo dobrego trenera, byliśmy razem na kursie trenerskim. Zdzisław Hutyra ma ofensywny zespół i myślę, że skończy na podium te rozgrywki - ocenia Gilek.

Za ciosem nie poszli

Po premierowej wygranej w 7. kolejce za ciosem nie poszła drużyna z Wapienicy, która w ważnym meczu uległa Przełomowi Kaniów 1:2. Podobnie, zwycięstwo nie podziałało pozytywnie na wspomniany Żar. Piłkarze z Międzybrodzia musieli uznać wyższość Pioniera w stosunku 0:2. Po cichu do czołówki "puka" Zamek Grodziec. Zespół Marcina Michalika przed własną publicznością wygrał z LKS-em II Czaniec 3:1. Jedyny podział odnotowano w Kozach. Miejscowy Orzeł zremisował z Sokołem 2:2. - Pionier to ciekawy zespół, który potrafi grać w piłkę. Z tygodnia na tydzień będzie się rozwijać ta ekipa. Postawa ekipy z Wapienicy jest dla mnie zaskoczeniem. Myślałem, że po ostatniej wygranej Zapora "odpali", jednak tak się nie stało - zauważa nasz rozmówca.