Bardzo ważna zarówno dla Cukrownika, jak i Czarnych była środowa konfrontacja. Obie drużyny, rywalizujące bezpośrednio ze sobą o utrzymanie w Bielskiej Lidze Okręgowej, w Chybiu stworzyły ciekawe widowisko.

czarni_jaworze

Czarni Jaworze, znajdujący się przed tym spotkaniem na ostatnim miejscu w tabeli, tracili do drugiego od końca Cukrownika pięć punktów. Nic, więc dziwnego w tym, iż jaworzanie do Chybia przyjechali po "sześć punktów". Początek spotkania był jednak dla podopiecznych Wojciecha Strusia katastrofalny. Już w 5. minucie Dariusz Zygma plasowanym uderzeniem posłał piłkę do siatki. Przyjezdni próbowali szybko odpowiedzieć, ale na posterunku był Roman Nalepa. Nie można tego z kolei powiedzieć o Mateuszu Ferudze, którego w 13. minucie ponownie pokonał Zygma. Po tym trafieniu chybianie cofnęli się, nie forsowali tempa, za co zostali skarceni. W 27. minucie Mateusz Wacławski z "wapna" pokonał Nalepę. Goście poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Stan meczu wyrównał aktywny w całym meczu, Roland Król, który wykazał się sporym kunsztem snajperskim.

Pierwsze minuty drugiej odsłony spotkania, to lepsza gra Czarnych. Nijak miało to jednak przełożenie na pułap bramkowy. O wiele skuteczniejsi byli za to gospodarze, którzy już w 54. minucie ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą niezawodnego Łukasza Szczygielskiego. Po tym trafieniu tempo spotkania spadło. "Gorąco" ponownie było w ostatnim kwadransie gry, kiedy to piłkarze Andrzeja Myśliwca zostali zepchnięci do defensywy. Ataki Czarnych rozbijały się jednak najczęściej o szczelną defensywę Cukrownika. Swoich sytuacji nie wykorzystali m.in. Marcin Sztykiel oraz Król.  W 90. minucie gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę, którą zwieńczył Szymon Miłek, zapewniając tym samym swojej drużynie komplet, jakże ważnych, punktów.

Cukrownik Chybie - Czarni Jaworze 4:2 (2:2) 1:0 Zygma (5') 2:0 Zygma (13') 2:1 Wacławski (27') 2:2 Król (41') 3:2 Ł.Szczygielski (54') 4:2 Miłek (90')

Cukrownik: Nalepa - Wawrzyczek, Ułasewicz, Janulek, Adaszek (89' J.Kajstura), Ł.Kajstura (46' R.Szczygielski), Poloczek, Neter, (70' Miłek), Ł.Szczygielski, Zygma, Urbanek (70' Śmieja) Trener: Myśliwiec

Czarni: Feruga - Suchowski, Wacławski, Makowski, Bydliński (90' Sosna), Miagkyj, Pawluk-Jaszczuk (80' Handzel), Król, Sztykiel, Waliczek, Struś (70' Gucwa) Trener: Struś