Z kilkuzespołowej grupy walczącej o utrzymanie futboliści beniaminka z Cieszyna byli w położeniu najgorszym. Chcieli jednak zrobić swoje bez względu na losy rywalizacji o byt.

Piast Cieszyn dz Już pierwsza ofensywna próba przyniosła Piastowi korzyść. Po rzucie wolnym dla miejscowych powstało spore zamieszanie, w którym piłka trafiła pod nogi Jakuba Wnęka. Napastnik cieszyńskiej drużyny technicznym strzałem z okolic 14 metra otworzył wynik potyczki. Niekorzystne zdarzenia podziałało mobilizująco na gości. W 8. minucie Łukasz Miszczak uderzał głową po dośrodkowaniu Mateusza Wójcikiewicza, lecz z linii bramkowej defensorzy rywala futbolówkę w porę wyekspediowali. Kopię dwójkowej akcji obejrzeliśmy w 23. minucie. Tym razem to bramkarz Damian Krzywda zapobiegł wyrównaniu. W tej części spotkania Piast pokusił się o dobrą akcję w 25. minucie. Strzał Mateusza Braka „zatrzymał się” na poprzeczce.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli miejscowi. W 50. minucie z uderzeniem Dawida Janoszka poradził sobie Wojciech Rogala, ale niespełna 10 minut później dał sobie wrzucić piłkę „za kołnierz”, gdy na próbę z odległości 20 metrów zdecydował się Pavel Zahatlan. Beniaminek mógł wówczas realnie myśleć o dopisaniu sobie trzech „oczek”, które w ostatecznym rozrachunku niewiele dawały poza – co godne podkreślenia – honorowym pożegnaniem z „okręgówką”. Zaliczkę w postaci dwóch goli Piast utrzymał w dużej mierze wobec strzeleckiej indolencji Miszczaka. Zanim ofensywny zawodnik MRKS-u wykorzystał w doliczonym czasie gry podanie od Rafała Żurka, zmarnował kolejne w tym meczu wymarzone okazje. W 66. minucie posłał piłkę po zewnętrznej stronie słupka, zaś w 81. minucie po asyście Żurka przegrał pojedynek z Krzywdą. Również w tym fragmencie beniaminek mógł cieszyć się z trafienia. Maciej Rucki ostemplował poprzeczkę bramki czechowiczan.

Piast Cieszyn – MRKS Czechowice-Dziedzice 2:1 (1:0) 1:0 Wnęk (3') 2:0 Zahatlan (59') 2:1 Miszczak (90+1')

Piast: Krzywda – Bujok, Skacelik, Brachaczek, Stasiak, M.Rucki, Tomala (64' Węglorz), Janoszek (85' Romański), Zahatlan, Wnęk (89' Bielesz), Brak (46' Rybka) Trener: Bakun

MRKS: Rogala – Wójcikiewicz, Żurek, Kowalczyk, Szal, R.Jurek, P.Jurek, Adamus, Suski, Miszczak, Sztorc Trener: Biskup