Mecz kontrolny poprzedziła prezentacja drużyny BKS Profi Credit na sezon 2018/2019, która miała miejsce w Hali pod Dębowcem. Zaraz po tej uroczystości bielszczanki zaczęły sparing z zespołem Radomia. Pierwszy set był bardzo udany dla gospodyń. Od stanu 3:3 rosła dominacja podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka, które zakończył tę część meczu wysokim zwycięstwem 25:18, a piłkę setową wykorzystała Emilia Mucha, zaliczając as serwisowy.

W kolejnej odsłonie towarzyskiej potyczki zawodniczki z Radomia "przebudziły się", wykorzystując tym samym chwilowy przestój bielskiej ekipy. Niemniej jednak nie można im odmówić woli walki. W końcówce E.Leclerc Radomka odskoczyła na dwa punkty i miała dwie piłki setowe, ale siatkarki BKS Profi Credit za każdym razem zdołały wyrównać, lecz ostatecznie II set był zwycięski dla drużyny beniaminka LSK.

III seta, nie bez problemów, bielszczanki wygrały 25:23. Zwieńczeniem ich dobrej postawy była czwarta i zarazem ostatnia część sparingu.Siatkarki z Bielska-Białej w pełni kontrolowały wydarzenia na parkiecie ,wygrywając tę partię różnicą aż 11 oczek. Najskuteczniejszą zawodniczką w tym meczu była Olivia Różański, która zdobyła 21 punktów.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – E.Leclerc Radomka Radom 3:1 (25:18, 24:26, 25:23, 25:14)

BKS Profi Credit: Nowicka, Różański, Herelova, Jagodzińska, Moskwa, Mucha, Maj-Erwardt (libero) oraz Świrad