5 zawodników Rekordu znalazło się w szerokiej kadrze na futsalowe Mistrzostwa Europy. Bartłomiej Nawrat, Michał Kubik, Michał Marek, Sebastian LeszczakMikołaj Zastawnik znaleźli uznanie w oczach selekcjonera kadry, Błażeja Korczyńskiego. Warto również odnotować fakt, iż w składzie reprezentacji Serbii znalazł się inny "rekordzista", a mianowicie Stefan Rakić. 

 

- Oczywiście, że to powód do dumy! To zawsze w jakiś sposób oddaje obraz dobrej pracy z zawodnikami w klubie. A to w końcu tu wykuwają na co dzień swoją formę. Warto też pamiętać, że na Euro pojedzie również nasz wychowanek - Michał Kałuża, który występuje na co dzień w hiszpańskiej ekstraklasie. Więc tak - będą to na wskroś „rekordowe” mistrzostwa. (śmiech) - powiedział na łamach strony klubowej Piotr Szymura, dyrektor sportowy Rekord SSA, który skomentuje mecze Polaków na antenie TVP Sport. 

 

 

Grupowymi rywalami kadry prowadzonej przez trenera Błażeja Korczyńskiego będzie: Chorwacja, Słowacja i Rosja. - Mam duże nadzieje. Liczę na wyjście z grupy. Miałem okazję przyglądnąć się treningowi reprezentacji podczas sobotniej kursokonferencji w Łodzi i myślę, że mamy ciekawą drużynę. Pierwszy raz jedziemy na dużą imprezę mając zawodników, którzy już mieli okazję wcześniej na takowej zagrać. To na pewno będzie duży, choć może niewidoczny na pierwszy rzut oka, handicap - dodaje P. Szymura. 

 

Harmonogram meczów reprezentacji Polski w futsalu podczas ME w futsalu: 

 

21.01.2022 r. (piątek), g. 20:30
Chorwacja – Polska

 

25.01.2022 r. (wtorek), g. 20:30
Słowacja – Polska

 

29.01.2022 r. (sobota), g. 14:30
Rosja – Polska